Trwa nabór do wolontariatu w Schronisku na Paluchu w Warszawie

Trwa nabór do wolontariatu w Schronisku na Paluchu w Warszawie.

Schronisko stale szuka osób chętnych do pomagania podopiecznym. Aktualnie ze schroniskiem współpracuje 270 wolontariuszy. Wolontariusz to osoba, która regularnie, długofalowo pomaga w schronisku w ramach umowy, która podpisywana jest na rok czasu. Jeśli nie możesz się zobowiązać na okres 1 roku zgłoś się do Pomocy w Spacerach.

Wolontariusze mogą działać w schronisku 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00-16:00 (listopad-luty) i 10:00-17:00 (marzec- październik). Obecnie schronisko szuka wolontariuszy do opieki nad psami.


Sekcja PSY W Schronisku na Paluchu obecnie działa 260 aktywnych wolontariuszy. 

Do ich obowiązków należą: 
★spacery 
★szukanie nowych domów poprzez ogłoszenia i udział w akcjach promocyjnych. 
★socjalizacja 
★pielęgnacja

Bycie wolontariuszem to odpowiedzialne zadanie. Wolontariusze to osoby, które regularnie pomagają w schronisku (min. raz w tygodniu po min 4 godziny) niezależnie od pogody, zarówno w upały jak i mrozy.Szukamy osób, które :

  • mają skończone 18 lat
  • mogą zacząć prace wolontariusza od zaraz
  • będą przychodzić regularnie min. raz w tygodniu na min. 4 godziny spacerów
  • lubią psy i się ich nie boją
  • zobowiążą się do regularnych wizyt w schronisku przez min. rok czasu
  • zaangażowane, odpowiedzialne, systematyczne, wytrwałe
  • potrafią pracować w grupie
  • umieją radzić sobie ze stresem
  • zaangażują się w promocję psów – będą aktywnie poszukiwać im domów poprzez pisanie ogłoszeń i zamieszczanie ich na wskazanych portalach internetowych, będą brały udział w akcjach promocyjnych poza schroniskiem

JEŚLI MYŚLISZ O WOLONTARIACIE POWAŻNIE i spełniasz wszystkie wymagania wypełnij formularz kandydata na wolontariusza i prześlij na adres: wolontariat@napaluchu.waw.pl. Wówczas otrzymasz materiały szkoleniowe oraz numer telefonu do lidera jednej z grup wolontariuszy, z którym umówisz się na pierwszą wizytę. Po okresie próbnym 3 – 6 miesięcy regularnych wizyt w schronisku (min. 3 w miesiącu po 4 godziny) i po uzyskaniu rekomendacji lidera grupy zostaniesz zaproszony na egzamin. Po zdanym egzaminie podpiszemy z Tobą umowę wolontariacką.

źródło: http://www.napaluchu.waw.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.