Thames British School – dlaczego warto uczyć się w szkole międzynarodowej?

dlaczego warto uczyć się w szkole międzynarodowej?
Dobra znajomość języka angielskiego daje cały wachlarz możliwości – od swobodnego porozumiewania się w niemal każdym zakątku świata z osobami różnych narodowości, przez nawiązywanie wielu nowych, satysfakcjonujących znajomości, po bezproblemowe i spokojne podróżowanie po świecie.

Dlatego tak ważne jest, aby już od dziecka obcować z językiem obcym w naturalnym środowisku, ponieważ jest to okres, w którym przyswajanie nowych informacji jest nie tylko zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze, ale wiązać może się też z fantastyczną i rozwijającą zabawą!

Thames British School – innowacyjna edukacja w stylu brytyjskim

Sieć szkół i placówek Thames British School Warsaw ze swoją siedzibą w Warszawie wychodzi naprzeciw wymaganiom dynamicznie rozwijającego się świata. Kadra nauczycielska, z którą uczniowie mają okazję zdobywać wiedzę, jest międzynarodowa, składająca się z wielu native speakerów – osób, dla których język angielski niejednokrotnie jest językiem ojczystym. Jest to świetna okazja, aby dzieci uczyły się również o kulturze i zwyczajach, jakie obowiązują w innych zakątkach świata oraz miały do czynienia z różnymi akcentami, które w przyszłości nie będą stanowiły dla nich dodatkowej bariery językowej!

Dzięki podejściu łączącemu zabawę, z częstą pracą w grupach z aktywnym pozyskiwaniem wiedzy oraz indywidualnemu podejściu do każdego ucznia Thames British School jest w stanie zapewnić najwyższy poziom kształcenia w bezpiecznych i rozwojowych warunkach szkolnych.

Thames British School – poziomy dostosowane do wieku podopiecznych

Większość zajęć odbywających się w Thames British School jest prowadzonych w języku angielskim, co skutkuje nauką płynnego komunikowania w każdej tematyce. Placówka jest przygotowana na przyjmowanie dzieci z każdej grupy wiekowej, dzieląc program nauczania na następujące poziomy:

 • Early Years Foundation Stage – opiekujący się i rozwijający dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat;
 • Szkołę Podstawową – dzielącą się na dwie grupy wiekowe tj. wiek 5-7 lat oraz 8-11 lat;
 • Lower Secondary – nauczający adeptów w wieku 12-14 lat 10 przedmiotów, w tym oczywiście języka angielskiego, matematyki oraz innych przedmiotów ścisłych. Jest to poziom, w którym dzieci  już mogą zdawać egzaminy respektowane przez organizacje lokalne i międzynarodowe;
 • Szkołę Średnią – umożliwia wybór odpowiednich przedmiotów do dalszej nauki wedle indywidualnych predyspozycji młodzieży w wieku 15-16 lat;
 • Program Maturalny – holistyczne podejście kadry nauczycielskiej intensywnie skupia się na tym etapie wokół testów tradycyjnych, umiejętności konstruowania esejów oraz egzaminów ustnych, kończąc się przystąpieniem do wewnętrznego testu – wszystko to z uwagi na umożliwienie efektywnego zdania Matury Międzynarodowej IB Diploma Programme honorowanej przez wszystkie placówki uniwersyteckie na świecie. Ten etap edukacji przeznaczony jest dla uczniów w grupie wiekowej 16-18 lat.

Thames British School – zajęcia pozalekcyjne 

Szkoła nie powinna być placówką ukierunkowaną tylko na ścisłe zdobywanie wiedzy pod egzaminy, dlatego Thames British School Warsaw przygotowało również propozycje zajęć pozalekcyjnych oferowanych w ramach rozwijania pasji swoich podopiecznych. 

Wśród aktywności rozwijających hobby uczniów, znaleźć można ciekawą ofertę niejednokrotnie niestandardowych, fascynujących zajęć, takich jak:

 • arytmetyka mentalna Abakus – sprawdzona metoda rozwijania kreatywnego myślenia i zdolności akademickich w sposób dynamiczny i skuteczny otwierająca maksimum możliwości rozwoju poznawczego dziecka;
 • robotyka;
 • kodowanie lub programowanie komputerowe;
 • gry brain fitness – pobudzające wszystkie składowe zdolności kognitywnych, w tym pamięci, uwagi, koncentracji;
 • szachy;
 • muzyka instrumentalna – gitara, fortepian, perkusja;
 • sztuka – malarstwo i rysunek;
 • judo i kickboxing.

/artykuł zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.