Targi Książki w Warszawie 2022

Targi Książki w Warszawie 2022

W dniach 26-29 maja 2022 serdecznie zapraszamy na Targi Książki, które odbędą się na placu Defilad oraz w salach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.
 
Targi będą czynne dla zwiedzających:
26.05.2022 r. od godz. 10:00 do godz. 18:00
27.05.2022 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
28.05.2022 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
29.05.2022 r. od godz. 10:00 do godz. 17:00

W największym literackim wydarzeniu tego roku udział bierze udział ponad 500 wystawców z 13 krajów. Z publicznością, na wielu scenach, spotka się kilkuset autorów, w tym aż 30 autorów z Norwegii.

 
Norwegia jest Gościem Honorowym majowej odsłony Targów Książki, a motto literackiego wystąpienia Norwegii brzmi „Marzenie jest w nas”. Norweski program na Targach organizowany jest przez biuro NORLA (Norwegian Literature Abroad) w ścisłej współpracy z Ambasadą Królestwa Norwegii w Warszawie.
 
Nie zabraknie także spotkań wokół literatury Ukrainy, która ma w programie Targów szczególne miejsce. Organizatorami obecności ukraińskich autorów, wydawców i książek jest Ukraiński Instytut Książki, Ambasada Ukrainy w Polsce oraz Fundacja Historia i Kultura.
Równolegle z Targami Książki w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu Komiksowa Warszawa.
 
Miłośników literatury kryminalnej zaprosimy na Festiwal Kryminalna Warszawa.
 
Dla fanów fantastyki stworzyliśmy strefę, w której w sobotę i niedzielę będą się mogli spotkać z najpopularniejszymi autorami tego gatunku.
Ważnym elementem Targów będzie przygotowany przez Miasto Stołeczne program „Zaczytana Warszawa”. Odbywać się będą spotkania z pisarzami, w tym cenione przez publiczność dyskusje wokół warszawskich nagród literackich.
 
Majowe Targi Książki w Warszawie będą nie lada gratką dla miłośników literatury non-fiction. W ramach Dnia Reportażu odbędą się spotkania z finalistami i laureatem/tką ustanowionej przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.
Na Targach nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych gości. Będą nowości wydawnicze i klasyka dziecięcej i młodzieżowej literatury, także spotkania z twórcami książek dziecięcych i młodzieżowych – pisarzami, tłumaczami i ilustratorami.
Goście branżowi, wydawcy, tłumacze, ilustratorzy, księgarze i bibliotekarze znajdą na majowych targach wiele spotkań, debat i warsztatów.

Zapraszamy także do stoisk wydawców akademickich i naukowych, w ramach jubileuszowych 15. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Po więcej informacji oraz szczegółowy program zapraszamy na stronę https://targiksiazkiwarszawa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.