Taneczna Walka w Hali Gwardii na Otwarcie Festiwalu Ciało/Umysł

Taneczna Walka w Hali Gwardii na Otwarcie Festiwalu Ciało/Umysł.

Na otwarcie tegorocznej edycji 17. Festiwal Ciało/Umysł odbędzie się Taneczna Walka, nawiązująca luźno do tradycji breakdance’owych i rockingowych starć między tancerzami (b-boyami, rockerami), „walczącymi” na popisowe figury i gesty.

W festiwalowej wersji konkursu zderzy się ze sobą siedmioro tancerzy uprawiających całkowicie różne odmiany współczesnego tańca, nawiązujące do innych tradycji. Towarzyszyć będzie im MC (mistrz ceremonii), w którego wcieli się tancerz, animator i radiowiec – JAKUB QBA ŁUKOWSKI, oraz zaproszeni do tanecznego współzawodnictwa uczestnicy warsztatów, które tancerze poprowadzą dzień wcześniej.

Taneczny pojedynek odbędzie się w miejscu wyjątkowym, a mianowicie na „scenie„- ringu bokserskim w Hala Gwardii. Na przełomie XIX i XX wieku ( podobnie jak bliźniacza Hala Mirowska) był to największy obiekt handlowy w Warszawie, po przekazaniu budynku klubowi Gwardia Warszawa, stała się centrum polskiego boksu, w którym trenowali pięściarze. Dzisiejsza Hala Gwardii, która właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny (29-30.09) w nowej formule, nawiązuje to handlowej historii i łączy ze sobą dobre jedzenie oraz kulturę. Taneczna Walka będzie stanowić wyjątkowy punkt obchodów jej pierwszych urodzin w nowej odsłonie.

Wystąpią:
IRAD MAZLIAH, HYGIN DELIMAT, HAMDI DRIDI, BASSAM ABOU DIAB, MARTA ZINSERLING, MICHAŁ 'BABA’ BACIŃSKI oraz YARA BOUSTANY
http://2018.cialoumysl.pl/pl/artists/25-uczestnicy-tanecznej-walki

TANECZNA WALKA
Wydarzenie otwierające 17. Festiwal Ciało/Umysł
30.09 (niedziela), g. 18.00-20.00
Hala Gwardii, Pl. Żelaznej Bramy 1

Wstęp wolny

***
Zaproszeni w 2018 roku na Ciało/Umysł artyści stawiają sobie i nam osobiste pytania – bez oskarżeń, gotowych rozwiązań i jednoznacznych odpowiedzi. Mierzą się ze stereotypami, sięgają do bogatej tradycyjnej kultury swoich krajów po to, by mówić o ich współczesności.

Zorientuj się! – gdzie teraz tak naprawdę jesteś?
Zorientuj się! – czy Wschód może być bliski?
Zorientuj się! – jaka jest twoja orientacja?

17. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
30 września-5 października 2018

PROGRAM http://2018.cialoumysl.pl/pl/editions/2018/date_events

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.