Szare Domy Festiwal Otwarty 2018

Szare Domy Festiwal Otwarty 2018.

Tegoroczną edycję Szare Domy Festiwal Otwarty – Mieszkańców Portret Własny zadedykowaliśmy pierwszej wspólnocie osiedla. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stworzymy wielowątkową faktografię w której portrety wybitnych Warszawian, należących do elity świata kultury, sztuki, nauki i polityki 2 RP, wykorzystamy jako pretekst do przedstawienia potencjału i rozwoju Państwa Polskiego w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Odtwarzając biografie mieszkańców kolonii, zarchiwizujemy to co najbardziej nieuchwytne – ludzkie historie, składające się na niematerialne dziedzictwo obiektu. 

Chcemy zainicjować tym samym dyskusję, czy opowieść o czyimś życiu może mieć wartość zabytkową, zachęcić mieszkańców do współtworzeni archiwum kolonii, dzielenia się wspomnieniami i rodzinnymi pamiątkami. 

Udostępniona historyczna przestrzeń, zamkniętych na co dzień podwórek, posłuży nam jako tło do dyskusji definiującej, jak przestrzeń wspólna przekłada się na integrację lokalnej społeczności, jaka jest jej geneza, czy można nadać jej rangę zabytku, w jaki sposób należy ją chronić.

16 czerwca 2018, w godz. 11:00-22:00

PROGRAM

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/241233543123000/

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.