Święto Starych Bielan 2019

Święto Starych Bielan 2019.

Tradycją Bielan stały się już klimatyczne spotkania z mieszkańcami na Placu Konfederacji i ulicy Płatniczej. Ten fragment dzielnicy, zwany przez niektórych bielańską starówką, swoją rozpoznawalność zawdzięcza niskiej zabudowie z okresu międzywojennego i zabytkowym gazowym latarniom.

Święto Starych Bielan, nigdy nie było zwykłą imprezą- to święto wszystkich mieszkańców którzy współtworzą tę imprezę i bez których udziału to święto nie mogłoby się odbyć.

Będzie to wspaniała okazja do integracji – mieszkańcy ulicy wyjdą z domów i w swoich ogródkach przygotują mini wystawy oraz wyprzedaże garażowe. Zaprezentowany zostanie pokaz starych zdjęć, któremu towarzyszyć będzie opowieść varsavianisty – Jarosława Zielińskiego.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w rodzinnej grze ulicznej ,,Odkryj Zdobycz”. Dzięki której poznają historię tego uroczego miejsca i różne ciekawostki z nim związane. Na dzieci czekać będą animacje i zabawy.

Dla dorosłych uczestników organizatorzy przygotowali występ zespołu RETROSPEKTAKL oraz DJ Jerry – najstarszy DJ w Polsce. Muzyka będzie zarówno klimatyczna, jak również idealna do tańca. Artyści zadbają aby każdy znalazł coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że „Święto Starych Bielan” nie tylko zintegruje mieszkańców Dzielnicy, ale pozwoli im także poznać kawałek jej historii.

9 czerwca 2019, godz. 14:00-22:00

Plac Konfederacji
WSTĘP WOLNY

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.