Święto Francji 2016 w Parku Skaryszewskim

Święto Francji 2016 w parku Skaryszewskim
 Stoiska kulinarne, finał konkursu piosenki francuskiej, czerwony dywan z Cannes oraz mydlarnia z Prowansji – to tylko niektóre atrakcje, które czekać będą na warszawiaków 10 lipca br., w Parku Skaryszewskim, gdzie już po raz piąty powstanie francuskie miasteczko z licznymi atrakcjami dla całej rodziny.

10 lipca br., w Parku Skaryszewskim już po raz piąty powstanie francuskie miasteczko. Od 12.00 do 20.00 przechadzając się alejkami od strony ronda Waszyngtona będzie można spotkać Francję nie wyjeżdżając z miasta. Jak co roku swoje stoiska przygotują francuscy inwestorzy, którzyzaprezentują swoje produkty i usługi. Na dużej części parku powstanie strefa kulinarna, zagospodarowana przez Targ Śniadaniowy. Nie zabraknie stoisk z croissantami, bagietkami, francuskim winem, tartami, serami i wędlinami oraz tradycyjnymi naleśnikami, które będzie można degustować na miejscu lub zabrać do domu.

Pojawią się również wystawcy związani z kosmetykami i perfumami. Specjalnie z Prowansji przyjedzie jeden z najstarszych producentów marsylskiego mydła wytwarzanego według tradycyjnej receptury. Na miejscu będzie można stworzyć swój unikalny egzemplarz, gdyż do parku sprowadzona zostanie specjalna maszyna do jego produkcji. Na innym stoisku prowadzone będą warsztaty perfumeryjne, na których będzie można rozpoznawać popularne nuty zapachowe, z których produkowane są francuskie kosmetyki.

W parku powstaną animacje nawiązujące do francuskich regionów: Bretanii, Normandii, Paryża, czy Lazurowego Wybrzeża.
Osobne stoisko przygotuje miasto Cannes – gospodarz słynnego festiwalu filmowego. Pojawi się czerwony dywan, na którym będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie i odcisnąć dłonie niczym prawdziwa gwiazda kina.

Program Święta Francji – parady:
O 13:00 po raz pierwszy pojawi się grupa mażoretek – czyli jeden z najlepszych w Polsce zespołów prezentujących taneczne układy defiladowe. 
O 17:00 przemarsz buldogów francuskich – te sympatyczne czworonogi już w ubiegłym roku licznie stawiły się na paradzie, dlatego teraz organizatorzy spodziewają się reprezentacji ponad 200 piesków, spośród których publiczność wybierze najpiękniejszego uczestnika defilady.

4 Finał Konkursu Piosenki Francuskiej
O 14:00
na scenie głównej odbędzie się czwarty finał Konkursu Piosenki Francuskiej, w którym nagrodą główną jest wycieczka do Paryża. Będzie można usłyszeć doskonale znane francuskie szlagiery takich artystów jak Edith Piaf, czy Gilbert Bécaud, jak również najnowsze hity, często jeszcze mało znane polskiej publiczności. Finalistów przygotowuje do występu francuski artysta Chris Schittulli, który również wystąpi.

swieto_francji_2015 (3)

Po raz trzeci, wspólnie z mieszkańcami Saskiej Kępy, malowana będzie kolejna część polsko-francuskiego muralu w przejściu podziemnym pod rondem Waszyngtona. Każdy będzie mógł wziąć pędzel i dołączyć do powstawania tego dzieła.

Nie może zabraknąć również animacji sportowych.

Francja – tegoroczny gospodarz EURO, to kraj o bogatych tradycjach zarówno jeśli chodzi o piłkę nożną, ale również o rugby. Te dwa sporty dominować będą w Parku Skaryszewskim, choć nie zabraknie również gry w bule – ulubionej rozrywki Francuzów z Południa.

Więcej informacji: www.ccifp.pl lub Facebook https://www.facebook.com/dzienfrancuski

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.