Świetlicki Mała Zgniłość & Brzoska Marciniak Markiewicz

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Świetlicki Mała Zgniłość & Brzoska Marciniak Markiewicz.

Zaraz po Walentynkach zapraszamy na dwa ciekawe koncerty oscylujące wokół stylistyki poetycko-jazzowej.

🔴 Mała Zgniłość to trio Marcina Świetlickiego współtworzone razem z klawiszowcem Michałem Wandzilakiem i kontrabasistą Maciejem Sadowskim. Niby to tylko trzy osoby ale razem stanowią 1/3 zespołu ŚWIETLIKI – zespół brutalnych doświadczeń, 1/2 zespołu Zgniłość i aż 2/3 zespołu Najprzyjemniejsi. Trio M3 zostało specjalnie powołane do życia by uświetnić oficjalną premierę pierwszej autobiograficznej książki Marcina Świetlickiego. W repertuarze zespołu znajdą się utwory z płyt: „Siedmiościan”, „Zło/te przeboje”, „Wzięli i zagrali” a być może nawet „Wojaczek”. Kto wie, może i ze trzy absolutne światowe premiery piosenek będzie można usłyszeć…

🔴 Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz – to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.

WOJCIECH BRZOSKA(1978)- poeta, autor siedmiu książek poetyckich, ostatnio W każdym momencie, na przyjście i odejście (2015). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. „Sodobnost” (Słowenia), „Zeichen & Wunder” (Niemcy), “Cordite Poetry Review”(Australia) oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty : Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

ŁUKASZ MARCINIAK – (1984) zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake,grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych-płyta From the earth to the moon (2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io – trio grającym współczesną muzykę kameralną. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką.W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską , Kubą Sokołowskim, Jackiem Mazurkiewiczem.

MARCIN MARKIEWICZ-(1977) -Trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu Konopians. Animator kultury, fotograf. 

W styczniu 2018 roku ukaże się pierwsza płyta “Brodzenie” i wyjdzie ona w wydawnictwie z Lublin Fundacja Kaisera Soze, premiera 10.01.

Kiedy: 15 luty 2018

https://www.facebook.com/events/146796599313447/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.