Stołeczny Teatr Ateneum otwiera dla publiczności nową scenę

Stołeczny Teatr Ateneum otwiera dla publiczności nową scenę. Pierwsza premiera już w najbliższy weekend. Budowa Sceny 20 kosztowała 10,5 mln zł. Całość przedsięwzięcia została sfinansowana z budżetu miasta.

– Cieszę się, że, choć z opóźnieniem spowodowanym pandemią, mogę zaprosić warszawianki i warszawiaków do nowego miejsca na Powiślu. Idąc bulwarami zobaczycie państwo piękny, historyczny i rozpoznawalny neon  – mówiła podczas konferencji prasowej w Teatrze Ateneum Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

Nowa, czwarta scena Ateneum, mieści się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 35, w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jest bardzo nowoczesna, dysponuje  bogatym zapleczem technicznym i 222 fotelami na widowni. Pomysł jej utworzenia narodził się w 2017 roku, gdy przed teatrem pojawiła się długo oczekiwana perspektywa remontu dotychczasowej siedziby przy ul. Jaracza. Budowa Sceny 20 jest efektem zgodnej współpracy teatru z miastem, które w całości sfinansowało inwestycję. Prace remontowo-budowlane ruszyły w maju ubiegłego roku i zakończyły się po kilkunastu miesiącach. Otwarcie Sceny 20 w marcu okazało się niemożliwe, bo zaczęła się pandemia i instytucje kultury pozostały przez kilka miesięcy zamknięte.

3 października działalność Sceny 20 zainauguruje uroczysta premiera „Kwartetu” Ronalda Harwooda w reżyserii Wojciecha Adamczyka. W obsadzie – Magdalena Zawadzka, Marzena Trybała, Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Tyniec.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.