Spotkanie z rzeźbiarzem. Janusz Pastwa o twórczości Zamoyskiego

19 stycznia (niedziela) o godz. 15:00 profesor Janusz Pastwa przedstawi swoje refleksje ze spotkań z twórczością Augusta Zamoyskiego.

Reklama
Reklama

Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie.
Wstęp wolny.
__________________________

Profesor Janusz Pastwa jest profesorem sztuk plastycznych. Od 1995 roku prowadzi pracownię rzeźby na wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Od 2001 roku prowadzi pracownię dyplomującą na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP.
Jest laureatem wielu nagród polskich i zagranicznych. Wśród jego realizacji rzeźbiarskich wymienić trzeba między innymi: Pomnik Katyński (wspólnie z Adamem Myjakiem), Grób Nieznanego Żołnierza w Częstochowie (wspólnie z Adamem Myjakiem), pomnik Józefa Brandta, Henryka Wieniawskiego, portrety i popiersia ludzi kultury i nauki, kwadryga na frontonie Opery Narodowej (wspólnie z Adamem Myjakiem) i wiele innych.

Antoni Janusz Pastwa prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych polskich i zagranicznych, między innymi w Warszawie, w Orońsku, w Duisburgu (Niemcy), w Rzymie.

Reklama
Reklama

Pracy artysty poświęcono wiele artykułów, katalogów, album. Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Radomiu, Muzeum Sportu w Madrycie, Olimpijskim w Lozannie, galeriach krajowych, kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
______________________________

Więcej o wystawie: http://muzeumliteratury.pl/wystawa-august-zamoyski-myslec-w-kamieniu/
_________________________________________

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza przy współpracy: Muzeum Narodowe w Warszawie w ramach „Projektu Zamoyski”.

Reklama
Reklama

#ProjektZamoyski

Projekt Zamoyski dofinansowany przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.