Spotkanie z Piotrem Sobikiem: „Najważniejszy dzień w życiu”

Spotkanie z Piotrem Sobikiem: „Najważniejszy dzień w życiu”.

Reklama
Reklama

Piotr Sobik to fotograf, który podróżuje w odległe zakątki świata dokumentując w projekcie „Najważniejszy dzień w życiu” ceremonie ślubne oraz weselne. Autor skupia się na ukazywaniu różnorodnych tradycji i zwyczajów, jak mówi, „wiele ceremonii ślubnych to nadal skarbnica informacji o kulturze danego kraju i regionu”. Tradycje ślubne jednak szybko zanikają, a autor próbuje ocalić je od zapomnienia. Fotograf zauważa, że ślub w wielu kulturach jest manifestacją statusu majątkowego. W swoim projekcie Piotr Sobik porównuje podobieństwa i różnice kultur tworzonych na różnych kontynentach.

Projekt „Najważniejszy dzień w życiu” rozpoczął się w 2018 roku i nieustannie trwa. Piotr Sobik odwiedził już Brazylijską Amazonię oraz Etiopię. Planuje wybrać się do Nepalu oraz Kirgistanu, w którym wciąż praktykuje się porywanie kobiet i zawożenie do domu przyszłego pana młodego, gdzie aranżuje się ślub. Podróżując samotnie, autor odkrywa nowe światy, fotografując opowiada historię i życie ludzi spotkanych na swojej drodze. Gdyż jak mówi: „najważniejsze jest zbliżenie się do ludzi”.
__________________________________________
Piotr Sobik – ur. 1982. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się fotografią komercyjna oraz modową. Rok 2018 przyniósł dwa duże projekty: kampanię „Nie odwracaj się plecami od bólu” zakończoną wystawą Sobika oraz autorski projekt „Najważniejszy dzień w życiu”, o którym będzie mowa na spotkaniu w Leica Gallery.
____________________________________________
Piotr Sobik: „Najważniejszy dzień w życiu”
Spotkanie: Wtorek, 5.02, godz.18:00
____________________________________________
Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20
niedziela pracująca 12–18, Wstęp bezpłatny
____________________________________________
Więcej informacji: https://bit.ly/2DtktrP

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.