Spektakl „Shining Light” w Teatrze Studio

Spektakl „Shining Light” w Teatrze Studio.

11 kwietnia 2017 roku na deskach Teatru STUDIO odbędzie się spektakl „Shining Light” – będący prezentacją współczesnego koreańskiego teatru tańca w wykonaniu awangardowego zespołu „Kim MaeJa ChangMu Dance Company”. Grupa jako pierwsza eksperymentowała z łączeniem tradycyjnego dworskiego tańca koreańskiego i elementów szamańskich wywodzących się z religii buddyjskiej. W przedstawianym po raz pierwszy w Polsce spektaklu „Shining Light” choreograf i dyrektor artystyczna teatru – Kim MaeJa opowiada uniwersalną historię o naturze człowieka.

Grupa ChangMu powstała w 1976 roku mając na celu rekonstrukcję tańca prezentującego różne okresy koreańskiej historii. Od początku istnienia jej twórczyni pragnie na nowo spojrzeć na kulturę tańca łącząc go z pomysłową kombinacją ruchu scenicznego, poezją i malarstwem. Tancerze ChangMu pracujący z Kim MaeJa dążą do usystematyzowania i globalizacji koreańskiego stylu współczesnego, aby uzyskał on większe uznanie i zrozumienie na całym świecie. W ciągu 35 lat artyści odwiedzili 20 krajów na całym świecie. Występowali m.in. w Deutsche Oper w Berlinie, Cairo Opera House w Egipcie, Congress Hall w Moskwie, Sydney Opera House w Australii, Yokohama Noh Theater w Japonii.

Spektaklowi „Shining Light” towarzyszyć będzie grupa muzyczna NaMu. Trójka solistów, grających na tradycyjnych koreańskich instrumentach (Daegeum, Janggu, Ajaeng).

Zespół Kim Maeja // JiYeon Choi, MiSun Kim, SungEui Kim, JuHee Pack i JunHyeong Pak.
Dyrektor Artystyczny: MaeJa Kima
Grupa Muzyczna NaMu // Aram Lee, Minwang Hwang i Seongryong Yeo.

Teatr tańca „Kim MaeJa ChangMu Dance Company” w przedstawieniu „Shining Light”
Teatr Studio // 11 kwietnia 2017 r. // Godzina 19:00
Organizator Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie Teatru Studio
www.teatrstudio.pl/teatr/spektakle/shining-light/

Zakup na miejscu możliwy JEDYNIE w dniu koncertu.

źródło: materiały organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.