Spektakl „Europa. Śledztwo”- dwa pokazy na prośbę publiczności

Na prośbę publiczności w Komuna/Warszawa, w dniach 22 i 23 października 2016 roku odbędą dwa dodatkowe pokazy spektaklu „Europa. Śledztwo” w choreografii Magdy Jędry, Weroniki Pelczyńskiej i Izy Szostak.

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu. Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje? 

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.


Choreografia i reżyseria: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak

Dramaturgia: Agata Szczęśniak

Scenografia: Wojciech Pustoła

Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Realizacja świateł: Michał Głaszczka

Produkcja: Komuna// Warszawa

W spektaklu wykorzystano dane z raportów organizacji Asia Monitor Resource Centre i War on Want.


Miejsce: Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32

BILET: 25 zł (normalny) oraz  15 zł (ulgowy) do kupienia online na ewejsciowki.pl oraz przed spektaklem.

Źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.