Spacer z historią – „Szlakiem Powstania Warszawskiego”

Spacer z historią – „Szlakiem Powstania Warszawskiego.

W sobotę 10 sierpnia 2019 roku o godzinie 10.00 rozpocznie się kolejny spacer tematyczny po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Po nekropolii oprowadzi Andrzej Kryński z Oddziałowego Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie. Podczas spaceru spróbujemy spojrzeć na tę szczególną nekropolię jako na miejsce pamięci i idei – wspólnych zarówno dla powstańców, jak i nas samych.

Na mapie nekropolii jest około trzydziestu pięciu miejsc związanych z historią powstania warszawskiego. Są to zarówno obszerne kwatery żołnierskie, jak i samodzielne pomniki. Do tej liczby powinniśmy doliczyć jeszcze groby indywidualne i rodzinne, w których spoczęli polegli lub zmarli po wojnie powstańcy. W trakcie naszego spaceru tematycznego odwiedzimy osiem wybranych lokalizacji, poznając historię cmentarza, dzieje polskiej konspiracji, historię walk w niektórych częściach stolicy oraz losy wybranych oddziałów. Prowadzący opowie także o powojennych pracach ekshumacyjnych i ich wpływie na dzisiejszy kształt cmentarza.

10 sierpnia 2019

Spacer rozpocznie się o godz. 10.00. Zbiórka tuż za Bramą I (główną) od strony ul. Powązkowskiej 43/45. Przewidywany czas spaceru to około 2,5 godziny.

Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.