Spacer „Chuć warszawska – seksualne ekscesy dawnych warszawiaków”

Spacer „Chuć warszawska – seksualne ekscesy dawnych warszawiaków”.

W związku z dużym zainteresowaniem poprzednimi spacerami w ramach projektu „Stolica Zbrodni. Przestępcze ścieżki Warszawy”, a w szczególności burzliwą historią erotyki i przestępczości na ulicach, w bramach i innych zakamarkach dawnej stolicy, Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 ma przyjemność zaprosić na kolejne kryminalne spacery pod hasłem „Chuć warszawska – seksualne ekscesy dawnych warszawiaków”, które odbędzie się 18 marca 2017 roku. 

W szczególności zaproszenie kierujemy do osób, które jeszcze nie uczestniczyły w poprzednich spacerach. Jeśli jednak ktoś pragnie przejść drogę stołecznej rozpusty po raz kolejny… nie będziemy oponować!

Chcesz wiedzieć kto paradował nago po Krakowskim Przedmieściu? Co słynny uwodziciel Casanova robił w Klasztorze Reformatów? Który polski artysta gustował w nekrofilii? Gdzie mieścił się „królewski burdel” Gdzie niegdyś chadzano na panienki? Co groziło mężczyźnie, jeśli nie zaspokoił swojej kobiety? Do czego nierządnice używały octu i rtęci?

Zabierzemy Cię w podróż po dawnych warszawskich przybytkach rozkoszy, lupanarach, zamtuzach i domach schadzek. Dowiesz się, na jakie przyjemności mogła sobie pozwolić biedota, a w czym gustowała zepsuta arystokracja. Sprawdzisz, gdzie po zmroku kroki kierowali szukający miłości żołnierze oraz dokąd udawali się mężczyźni, by popełnić grzech sodomii. Poznasz osobliwe upodobania mieszkańców Syreniego Grodu w przekroju przez wszystkie wieki: bezpruderyjne odległe czasy, rozkosze epoki stanisławowskiej, szalone lata 40…

Podczas spaceru „Chuć warszawska” zajrzymy w bramy, gdzie niegdyś na klientów czekały nierządnice, odwiedzimy kamienice, w których życie nocne toczyło się do białego rana, sprawdzimy ścieżki, którymi podążali nieszczęśnicy chorzy na francę oraz przejdziemy trasą, którą musieli uciekać alfonsi i córy Koryntu… Serdecznie zapraszamy!

Ze względów organizacyjnych ustaliliśmy limit uczestników na każdym spacerze, który wynosi 35 osób. Rejestracja oraz uczestnictwo w spacerach są całkowicie BEZPŁATNE!

W nadchodzącą sobotę odbędą się dwa spacery – pierwszy o godzinie 15.00, drugi o godzinie 17.00. Prosimy o zapisy na właściwych formularzach:

1. Spacer godzina 15:00
https://goo.gl/wiA2bQ

2. Spacer godzina 17:00
https://goo.gl/j59yGt

Informacje o punkcie zbiórki zostaną przesłane zarejestrowanym uczestnikom odpowiednio wcześniej drogą elektroniczną. Spacer potrwa około dwóch godzin, a dla każdego z uczestników przygotowaliśmy pamiątkę. Z uwagi na tematykę programu, wydarzenie jest dedykowane osobom dorosłym, ewentualny udział osób niepełnoletnich może się odbyć za zgodą i przy udziale ich rodziców lub opiekunów prawnych.

„Chuć warszawska” to kolejny ze spacerów organizowanych w ramach projektu „Stolica Zbrodni. Przestępcze ścieżki Warszawy” organizowanego przez Towarzystwo Paragraf 22.

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.