Słowicze kolędowanie na Woli

Słowicze kolędowanie na Woli.

Reklama
Reklama

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej odbędzie się 13 stycznia 2019 r. w kościele św. Wojciecha. 

Założony przez Stefana Stuligrosza, jeden z najsławniejszych zespołów chóralnych w Polsce i ceniony także zagranicą, wykona najpiękniejsze kolędy i pastorałki, m.in.:
„Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy świata monarchowie”, „W żłobie leży”, „Jasna Panna”, „Jakaż to gwiazda”, Gesù Bambin è nato”, „Masters In this Hall”, „Adeste fideles”.

Maciej Wieloch – dyrygent
Maciej Bolewski – organy

Reklama
Reklama

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” wystąpi w niedzielę 13  stycznia o godz. 17.30 w kościele św. Wojciecha przy ul. Wolskiej 76.

Wstęp wolny

 O Poznańskich Słowikach

Reklama
Reklama

Chór został założony przez dziewiętnastoletniego Stefana Stuligrosza jesienią 1939 r. Przetrwał okupację śpiewając w dwóch dostępnych dla Polaków poznańskich kościołach. Po wojnie rozrósł się i zdobył popularność. Już wtedy zespół zaczęto nazywać Chórem Stuligrosza lub „Poznańskimi Słowikami”. W 1950 r. został przyłączony do Filharmonii Poznańskiej.

Stefan Stuligrosz był szefem artystycznym „Poznańskich Słowików” przez  72 lata, aż do śmierci w 2012 r. Profesor przez całe życie był aktywny jako dyrygent, kompozytor, organista, pedagog dyrygentury i śpiewu, związany z radiem, Towarzystwem im. H. Wieniawskiego i poznańską Akademią Muzyczną. Aktualnie „Poznańskie Słowiki” prowadzi Maciej Wieloch. Jest on związany z zespołem od ponad 50 lat.

„Poznańskie Słowiki” dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, w USA, Kanadzie, Korei Południowej, Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów. Nagrał kilkadziesiąt płyt, zarejestrował setki nagrań radiowych i telewizyjnych, grał w filmach: „Poznańskie Słowiki” (reż. H. Przybył) i „Tydzień z życia mężczyzny” (reż. J. Stuhr). „Poznańskie Słowiki” współpracowały z wybitnymi artystami, stale współpracuje przede wszystkim z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. 

http://www.wola.waw.pl/

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.