Skubisz Lemańczyk Cooperation – elektryczny jazz i słowo w Warszawie

Skubisz Lemańczyk Cooperation

26 marca 2023 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert i premiera płyty Stories about life and love formacji Skubisz / Lemańczyk Cooperation.

Wystąpią:
Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – słowo, instr. perkusyjne
Piotr Lemańczyk – gitara basowa
Tomasz Nowak – trąbka
Grzegorz Pałka – perkusja

To zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie, nieoczywiste kompozycje wybitnego kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza „Eskaubei” dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.
Zespół łączy w sobie świat jazzu elektrycznego i akustycznego, muzyczne tradycje i doświadczenia zarówno trójmiejskiej, jak i krakowskiej sceny jazzowej oraz poetycką wrażliwość. Pretekstem do utworzenia zespołu był koncert w ramach Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko w Rzeszowie, w lipcu 2021 roku. Był zadedykowany pamięci Tomasza Stańko, a w jego programie znalazły się również muzyczne i tekstowe odniesienia do życia i muzyki wybitnego trębacza. Hołd dla muzyka znalazł się również na płycie.
Album „Stories about life and love”, który ze Skubiszem i Lemańczykiem współtworzyli: Tomasz Nowak, Grzegorz Pałka i Wojciech Długosz „Mr Krime” ukazał się 13 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Afro Vibe.

26 marca 2023 roku o godz. 18.00
Okęcka Sala Widowiskowa, ul.  1 Sierpnia 36a

Wstęp wolny

FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik