Siła kobiet – spotkanie z Anną Kamińską

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Kamińską – autorką biografii Wandy Rutkiewicz, Simony Kossak i Haliny Krüger-Syrokomskiej. Wydarzenie odbędzie się w formule on-line i będzie transmitowane wraz z tłumaczeniem na język migowy, a poprowadzi je Sylwia Chutnik.
 

Podążanie własną drogą, siła, wytrwałość, upór, osiąganie sukcesów, działanie wbrew schematom i otoczeniu to tylko kilka cech, które łączą trzy bohaterki książek Anny Kamińskiej. Przyrodniczka Simona Kossak, która zamiast iść wytyczonymi przez jej znakomitych przodków artystycznymi ścieżkami, postanowiła wybrać zupełnie inną, wręcz sprzeczną z rodzinnymi tradycjami (takimi jak umiłowanie polowań) drogę. Z kolei alpinistki Wanda Rutkiewicz i Halina Krüger-Syrokomska postanowiły wejść do świata zdominowanego przez mężczyzn i swoimi osiągnięciami zaprzeczyć wizerunkowi słabej płci.

Porozmawiamy o sile kobiet, inspirujących życiorysach Rutkiewicz, Kossak i Krüger-Syrokomskiej oraz ich drogach do znalezienia się wśród symboli i autorytetów w swoich dziedzinach, a także o pracy nad biografiami od strony warsztatowej.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo 23 marca od godz. 18.00 na facebookowym profilu Biblioteki i tłumaczone na język migowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.