Sierpień w Multikinie w rytmie muzyki – wirtuoz skrzypiec, operowe gwiazdy i mistrzowie baletu

 Sierpień w Multikinie w rytmie muzyki.

Multikino od lat pokazuje, że kino to nie tylko filmy, zapraszając widzów na koncerty, spektakle teatralne, operowe i baletowe, a także inne wydarzenia specjalne pokazywane na kinowym ekranie. W wakacje sieć nie zwalnia tempa – w sierpniu widzowie będą mogli zobaczyć klasykę opery, koncert uwielbianego mistrza walca oraz balet w wykonaniu najlepszych tancerzy światowej sceny.

 Już 6 sierpnia o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino „Cyrulik sewiliski” Rossiniego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku w reżyserii Bartletta Shera i w gwiazdorskiej obsadzie. Zaśpiewają specjaliści od Rossiniego: Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Peter Mattei i nieodżałowany John Del Carlo.  Perypetie Figara, z nieodłącznymi przebierankami i drwinami z pazernych starców, Rossini ubrał w najrozkoszniejszą możliwą muzykę (drugą część przygód Figara możemy śledzić w „Weselu Figara” Mozarta; obie opery oparte są na komediach Beaumarchais’go). Karkołomne arie, sceny zbiorowe i humor gwarantują zawsze cudowną muzyczną zabawę. 

13 sierpnia o godz. 19:00 z kolei wydarzenie, na które wielu miłośników muzyki czekało od miesięcy: do kin powraca król walca – André Rieu. W tym roku Mistrz zaprasza do założenia butów do tańca i wzięcia udziału w koncercie zatytułowanym „Zatańczymy?”, prosto z Maastricht – jego rodzinnego miasta. Maestro ożywi walca w niezapomnianym wieczorze muzyki i tańca. Dołącz do André, jego orkiestry Johanna Straussa, światowej klasy sopranów, tria tenorów i gości specjalnych, aby doświadczyć tego samego wrażenia, którego doświadczają słuchacze na rynku w Maastricht. Dodatkowo kinowi widzowie będą mieli unikatową możliwość zajrzenia za kulisy koncertu i obejrzenia ekskluzywnego wywiadu z André.

W wakacje Multikino nie zapomina również o miłośnikach baletu. 27 sierpnia o godz. 19:00 ponownie zaprasza na bestsellerowy wieczór baletowy „Carmen-suita & Pietruszka”. W roli Carmen wystąpi Swietłana Zacharowa – wybitna interpretatorka baletowej klasyki,  znana widzom m. in. z transmisji „Śpiącej królewny”, „Jeziora łabędziego” czy „Giselle” Wieczór dopełni nowa interpretacja choreograficzna baletu Igora Strawińskiego „Pietruszka”, opowiadającego o smutkach i radościach małej kukiełki, Piotrusia (Pietruszki) z rosyjskiego jarmarcznego teatrzyku. Balet zrealizuje Edward Clug, tancerz i choreograf urodzony w Rumunii, obecnie dyrektor baletu w Słoweńskim Teatrze Narodowym w Mariborze.

Harmonogram pokazów:

Na „Cyrulika sewilskiego” zapraszamy 6 sierpnia o godz. 19:00 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino 51), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów i Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki), Zabrzu.

Koncert André Rieu „Zatańczymy?” będzie można zobaczyć 13 sierpnia o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Pruszków, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Wieczór baletowy „Carmen-suita & Pietruszka” zostanie pokazany 27 sierpnia o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Multikino 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż  oraz Zabrze.

https://multikino.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.