Sesja wizerunkowa w Warszawie – co musisz wiedzieć zanim zapiszesz się na zdjęcia?

Sesja wizerunkowa w Warszawie
Zdjęcie: Andrzej Kotfis, Monika Głogowska, Agata Koczorowska Gazda, Fotograf: Krzysztof Zaleski
Fotografia wizerunkowa staje się coraz bardziej popularna. Zainteresowanie nią widać szczególnie w wielkich miastach, takich jak na przykład Warszawa. Z usług fotografów biznesowych korzystają przedsiębiorcy, artyści, dziennikarze, politycy, a także szeregowi pracownicy starający się zwiększyć atrakcyjność swojego CV. Co warto wiedzieć o sesjach wizerunkowych? Jak właściwie przygotować się do tego typu zdjęć?

Co zyskamy dzięki sesji wizerunkowej?

O sesji wizerunkowej powinna pomyśleć każda osoba, która przynajmniej częściowo udziela się w internecie. Rozpoczęcie działalności w sieci daje nam wiele możliwości, jednocześnie wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Współcześnie niemal każda firma posiada własną stronę internetową. W miejscu takim możemy zapoznać się z jej usługami i cennikiem, jednak stosunkowo rzadko mamy możliwość zobaczyć zdjęcia i przeczytać informacje o poszczególnych pracownikach. Dla potencjalnego klienta bardzo ważne jest, żeby dowiedzieć się kim są osoby, z których usług korzysta, i których produkty kupuje. W naturalny więc sposób przewagę zyskują ci przedsiębiorcy i twórcy, którzy zamieszczają swoje zdjęcia w sieci.

Fotografie będące wynikiem profesjonalnej sesji wizerunkowej mogą stać się naszą wizytówką w internecie. Jeżeli będą wykonane przez profesjonalistę znającego się na swoim fachu – będą na siebie zarabiać nawet przez kilka lat.

Wykorzystajmy ludzką skłonność do szybkiej oceny

Nie jest tajemnicą, że inni ludzie oceniają nas na podstawie wyglądu. Co więcej są w stanie dokonać osądu zaledwie w ciągu kilku sekund. Nie możemy się z tego powodu oburzać, gdyż sami jesteśmy zaprojektowani w taki sam sposób. Przedsiębiorcy, którzy uważają, że jakość ich produktów i usług obroni się sama, mają jedynie częściową rację. Być może jakość rzeczywiście obroniłaby się sama, gdyby potencjalni klienci mieli okazję się z nią zapoznać. Jeżeli nasz wygląd ich odstraszy, nigdy się o tym nie przekonają.

Dzięki fotografii wizerunkowej mamy możliwość wykreować wizerunek, który przekona innych, że jesteśmy prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Fotografia wizerunkowa – od czego zacząć?

Swoją przygodę z fotografią wizerunkową powinniśmy zacząć przede wszystkim od znalezienia dobrego fotografa. Mogłoby się wydawać, że w Warszawie i innych dużych miastach nie powinniśmy mieć z tym problemu. Niestety duża ilość fotografów nie ułatwia nam wyboru profesjonalisty. W Polsce do wykonywania zawodu fotografa nie są potrzebne żadne kwalifikacje, dlatego każdy kto posiada odpowiedni sprzęt może założyć własną działalność gospodarczą z zakresu fotografii wizerunkowej. Jako klienci musimy zdawać sobie sprawę, że choć dobre fotografie wizerunkowe mogą nam bardzo pomóc, zdjęcia wykonane przez całkowitego amatora prawdopodobnie nam zaszkodzą. Profesjonalnego fotografa dobrze jest szukać kierując się jego portfolio (koniecznie zapoznajmy się z nim dokładnie zanim zdecydujemy się wybrać na sesję do danej osoby). Bardzo ważne jest również to, żebyśmy dobrze czuli się w towarzystwie takiej osoby.

Przygotowania do sesji wizerunkowej – podstawowe informacje

Podczas pierwszego spotkania z fotografem wizerunkowym powinniśmy otrzymać wszystkie potrzebne nam informacje związane z sesją wizerunkową. Fotograf powinien nauczyć nas w jaki sposób pozować, żeby jak najkorzystniej wychodzić na zdjęciach.

Warto uzgodnić z fotografem kwestie korzystania z usług makijażysty i fryzjera (fotografowie zazwyczaj posiadają swój własny zespół specjalistów od wizerunku), a także naszego ubioru. Pamiętajmy, żeby unikać zakładania na sesję soczewek kontaktowych, pogniecionych ubrań, ubrań prześwitujących i strojów w jaskrawych kolorach.

/artykuł sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.