Rozpoczęła się Cavaliada w Warszawie

Kilkaset koni, jeźdźcy z całego świata, 520 000 PLN w puli nagród i cztery dni pełne sportowych emocji – rozpoczęła się Cavaliada w Warszawie.

Mała runda

Adam Grzegorzewski na ogierze IRYDION L jest zwycięzcą pierwszego konkursu Cavaliady w Warszawie, rozgrywanego w ramach małej rundy. Grzegorzewski pokonał 73 doświadczonych zawodników. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Hejger na koniu CIROBANTA, a na trzecim Andrius Petrovas na koniu LASAS. Konkurs, w którym zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 130 cm, odbywał się o nagrodę COS Torwar.

Średnia runda

W konkursie średniej rundy o nagrodę Over Horse, pod patronatem Magazynu Gallop Koń&Jeździec zwyciężył Jan Bobik na CHACCO AMICOR ZM. Na drugim miejscu Krzysztof Ludwiczak na QUEEN LA BALOU a na trzecim Jarosław Skrzyczyński i CASQUELL. Konkurs był dwufazowy, a przeszkody ustawione na poziomie 140 cm.

Duża runda

Para Wojciech Wojcianiec i NACCORD MELLONI okazała się najlepsza w konkursie szybkości w ramach dużej rundy szybkości. Na drugim miejscu uplasowała się Angelique Hoorn na BREGO R’N B a na trzecim Krzysztof Ludwiczak na STALANDO 2. Konkurs był zaliczany do PUCHAR ŚWIATA Ligi Europy Centralnej. Zawodnicy walczyli o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl. Wysokość przeszkód wynosiła 145 cm.

Puchar Świata Ligi Europy Centralnej

– Michał Kaźmierczak, na którego bardzo liczymy w kontekście awansu do finału Pucharu Świata w konkursie zajął miejsce szóste i jednocześnie zdobył siedem punktów do klasyfikacji Ligi Europy Centralnej (był czwarty spośród zawodników LEC).Tabela ligi nie uległa większym zmianom i nadal prowadzi (mimo, że dziś nie zdobył żadnych punktów) Urmas Raag (EST), który ma na swoim koncie 83 punkty. Drugi jest Estończyk Rein Pill (79 pkt.), trzeci Łotysz Kristaps Neretnieks (76 pkt.), a Michał Kaźmierczak zajmuje miejsce siódme (62 pkt.). Prawdziwa walka rozpocznie się jutro w konkursie 150 cm (LR) z rozgrywką – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady.

W załączniku przesyłam Ranking LEC.

Ujeżdżenie

W KPMG Dressage Cup najwyżej ocenioną zawodniczką została Ilona Janas na LORD DJANGO. Ujeżdżeniowcy rywalizowali  w programie międzynarodowym Św. Jerzego o nagrodę KPMG, pod patronatem Poznań Congress Center, pod patronatem medialnym dressage24.pl.

Powożenie

Piotr Mazurek i jego czterokonny zaprzęg złożony z koni Jaśmina, Blizard, Inwencja, Pelop zajęli pierwsze miejsce w konkursie zręczności powożenia z elementami maratonowymi. Na drugim miejscu uplasował się zespół Bartłomieja Kwiatka, a na trzecim Adriana Kostrzewy. Konkurs był rozgrywany w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę  Motor Show, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, pod patronatem medialnym portalu driving.pl

Potęga skoku

W konkursie Potęgi Skoku w trzeciej rozgrywce mur osiągnął 205 cm. W czwartej rundzie został podniesiony do wysokości 210 cm, którą próbowali pokonać Jan Bobik na klaczy SANTISA oraz Hubert Kierznowski na wałachu DENVER Z. Żadnemu z nich się to jednak nie udało. Na najwyższym miejscu podium tego emocjonującego konkursu rozgrywanego o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Poznań Game Arena, stanęli więc obaj ex aequo.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!