Rowerowy Maj 2019 – trwa rejestracja szkół

Rowerowy Maj 2019 – trwa rejestracja szkół.

Reklama
Reklama

Rozpoczęła się czwarta, warszawska edycja kampanii Rowerowy Maj, czy zdrowej rywalizacji, dostarczające radość, a także wyrabiającej dobre nawyki. Szkoły chętne wziąć udział w akcji muszą się spieszyć. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 10 lutego.

Zasady kampanii Rowerowy Maj są bardzo proste. Każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w specjalnym dzienniku. Dla najaktywniejszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Szkoły chętne do udziału w akcji mogą się zgłaszać za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego. Zgłoszenia do warszawskiej odsłony kampanii zbierane są do końca ferii zimowych, czyli do 10 lutego 2019 r.

Jak to działa?
Warszawa przez cały maj będzie zachęcać, aby we wszystkie dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców. Jednak zapał dzieci często sprawia, że trudno im odmówić.

Reklama
Reklama

Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody. Indywidualne i grupowe – nagrodzony zostanie każdy – za jego własne przejazdy, najlepszą klasę w każdej szkole i trzy najlepsze szkoły w mieście. Nie ma tu przegranych!

Kiedy?
Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj 2019. Wcześniej odbędą się warsztaty przygotowujące uczniów do udziału w kampanii. Wręczenie nagród i podsumowanie akcji odbędzie się na wspólnym pikniku rowerowym.

Organizatorem Rowerowego Maja jest m.st. Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest miasto Gdańsk, a sama kampania ma charakter ogólnopolski.

Reklama
Reklama

Kontakt w sprawie kampanii:
e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl
fb.com/RowerowyMajWarszawa
tel. (22) 55 89 346

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.