Robimy Studium! #Warszawa2030

Robimy Studium! #Warszawa2030.

Warszawa jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Szybkie tempo jej przemian spowodowało, że obowiązujące Studium kierunków i uwarunkowań przestrzennych z 2006 roku zdezaktualizowało się. Wkrótce przystąpimy do tworzenia nowego dokumentu. To proces, z którym wiążą się duże oczekiwania i wyzwania. Przez ostatnie ponad 10 lat zmienił się sposób postrzegania miasta, potrzeby mieszkańców, a także uwarunkowania ekonomiczne, środowiskowe, społeczne. Dziś wizja Warszawy jest już inna niż w 2006 roku. Nowe Studium będzie realizować cele strategii Warszawa 2030 kryjące się pod hasłami: odpowiedzialna wspólnota, innowacyjne środowisko, wygodna lokalność, funkcjonalna przestrzeń.

W związku z tym Studium musi być tworzone interdyscyplinarnie, w ścisłej współpracy pomiędzy projektantami, ekspertami, urzędnikami i mieszkańcami, którzy stale będą wymieniać się doświadczeniami. Nasza konferencja rozpocznie ten proces. Przedstawimy na niej analizy i inspiracje, sformułujemy pytania o przyszłość Warszawy, na które warsztatowo będziemy szukać odpowiedzi.

Przede wszystkim jednak nasze wydarzenie to szansa bliższego poznania się, by dobrze nam się wspólnie robiło nowe Studium dla Warszawy.

Liczba miejsc ograniczona, jednak wybrane fragmenty konferencji będą transmitowane na żywo (wkrótce podamy link).

Na konferencję oraz warsztaty obowiązuje rejestracja: https://robimystudium.evenea.pl/

Wszystkie informacje na temat konferencji: http://robimystudium.pl/

UWAGA: Osoby chętne do zaprezentowania swojej koncepcji w ramach Departamentu Propozycji (9.05 o godzinie 18:00) proszone są o kontakt z koordynatorem konferencji Wojciechem Kacperskim: wkacperski@um.warszawa.pl

Organizator: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy
https://www.facebook.com/events/168144147233659/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.