Recenzja: „Aquaman” czyli Star Wars pod wodą

Recenzja: „Aquaman” czyli Star Wars pod wodą.

Aquaman to wisienka na trocie tegorocznych premier filmów science fiction i akcji w technice 3D. Po fantastycznych Avengers, Czarnej Panterze czy Venomie kino Hollywood ciągle jest w stanie zbudować kolejnego bohatera tym razem na barkach Jasona Momoa. Wytatuowany, brodaty i męski Artur (Jason Momoa) długo czekał na swoją pozycję bohatera kina głównego nurtu. Jego rola to największy atut tego filmu. Jason nie musi grać zdziczałego oraz niepokornego drania, on to ma we krwi (aktor jest synem Hawajczyka i urodził się na wyspie Oʻahu). Artura wspiera jego ruda przyjaciółka Mera (Amber Heard), która ucharakteryzowana jest na Małą Syrenkę z filmu animowanego Walta Disneya.

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przestrzeniach: pod wodą i na lądzie.
W przerysowanym i barwnym królestwie Atlantydy świat zdaje być się podobny do tego na ziemi z tą różnicą, że w Atlantydzie mieszkają kolorowe morskie potwory. Mieszkańcy tego świata jeżdżą na delfinach i przerośniętych konikach morskich. Mnogość detali Atlantydy przytłacza i zakrawa o kicz, ale mimo tego trudno oderwać wzrok i uwierzyć, że ten cudowny podwodny świat, inspirowany morskimi głębinami, został wymyślony przez człowieka (scenografia Bill Brzeski).
Sceny na lądzie jak z najlepszych filmów katastroficznych ogląda się z zapartym tchem. Niestety są też niepotrzebnie dłużyzny tj. podróż po Saharze i pościg na Sycylii, które wprowadzają element gry i przygody, ale są zbyt nużące.

Film ma swoje niedoskonałości, ale nie przysłaniają one zalet. The Aquaman warto zobaczyć w IMAX-ie. Efekty technologii 3D w końcu dorównują Avatarowi, który miał premierę w 2009 roku!


Reżyseria: James Wan

W rolach głównych występują: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, Yahya Abdul-Mateen II i Nicole Kidman.

Premiera w Polsce odbyła się 19 grudnia 2018 roku.

Repertuar w IMAX Sadyba tu – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.