Ratusz rozpoczął debatę na temat nieprzepisowego parkowania na trawnikach

Ratusz rozpoczął debatę na temat nieprzepisowego parkowania na trawnikach.

W czwartek, 14 czerwca 2018 roku odbyła się pierwsza z cyklu otwartych debat, które mają pomóc w zaprojektowaniu rozwiązania służącego ochronie zieleni przed rozjeżdżaniem przez pojazdy.

Tereny zieleni często nie są dla kierowców żadną przeszkodą w parkowaniu pojazdów. Trawniki zamieniane są w klepiska, alejki parkowe rozjeżdżane, a kwiaty i krzewy łamane pod kołami samochodów. Wspólnie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi stolica szuka skutecznego rozwiązania tego problemu.

Więcej informacji tutaj.

Aby ułatwić proces dialogu, konfrontowania potrzeb i uzgadniania rozwiązań zaplanowany został cykl warsztatów i otwartych dla warszawiaków spotkań z członkami zespołu projektowego oraz ekspertami. Celem projektu jest stworzenie konkretnych, praktycznych i gotowych do wdrożenia rozwiązań zapobiegających niszczeniu zieleni przez pojazdy.

Pierwsza otwarta debata z mieszkańcami odbyła się już w czwartek, 14 czerwca, o godz. 18.00 w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” (Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, III piętro). W wydarzeniu udział wezmą m.in. Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Grzegorz Staniszewski, Grzegorz Staniszewski naczelnik Wydziału Profilaktyki i Planowania Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Łucja Krzyżanowska, członkini zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.