Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2017

Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2017.

W dniach 11-12 listopada 2017 roku na warszawskim Ursynowie odbędzie się Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Temat profesjonalnego uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami jest praktycznie niewidoczny w mediach, a co za tym idzie – wiele osób nawet nie wie o aktualnych turniejach polskiej czy wojewódzkiej ligi, a nawet międzynarodowych rozgrywkach.

Wydarzeniu towarzyszy kampania społeczna Polskiej Ligi Rugby na Wózkach pt. TY WIDZISZ TYLKO WÓZEK, która ma zwrócić uwagę na fakt uprawiania sportu przez osoby poruszające się na wózkach, a także zmiany wizerunku sportowców z niepełnosprawnościami. Polska Liga Rugby na Wózkach to jedno z wielu działań Fundacji Aktywnej Rehabilitacji mających na celu pomoc osobom, których życie obróciło się o 180 stopni – pomaga im odnaleźć się w nowej sytuacji ucząc ich podstawowych czynności dnia codziennego. Rugbyści na wózkach trenują tak samo jak każdy inny sportowiec, zmagają się ze sobą, stają oko w oko z rywalami, cieszą się ze zwycięstw i opłakują porażki.

Kampania TY WIDZISZ TYLKO WÓZEK ma również pokazać odbiorcom, że wózek nie jest przeszkodą w prowadzeniu normalnego życia oraz osiągania sportowych sukcesów. Sportowa siła, wola walki, talent, ciężka praca, determinacja, wzloty i upadki dotyczą tak samo wszystkich sportowców – niezależnie od ich stopnia sprawności. Jedyną miarą ich umiejętności jest ich własna linia sukcesu –  dla wielu osób z niepełnosprawnością jest nią wózek.

Polska Liga Rugby na Wózkach w tym sezonie liczy aż 15 zespołów podzielonych na 3 grupy (ligi) po 5 drużyn. Każda liga ma odpowiedni poziom – Basic, Advance lub Professional. W tym roku rozegrane zostały już trzy turnieje, które tworzą tzw. rundę zasadniczą rozgrywaną systemem „każdy z każdym”. Wyłoniła ona osiem najlepszych zespołów w kraju, które będą rywalizować w listopadowym Turnieju Pucharowym o miano „Mistrza Polski” 2017. Rozgrywki zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Rugby na Wózkach IWRF.

Dokładny harmonogram rozgrywek opublikowany zostanie już wkrótce.

https://www.facebook.com/events/1653991218008394/

11-12 listopada 2017

Hala widowiskowo-sportowa ARENA URSYNÓW
ul. Pileckiego 122

Wstęp wolny

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.