Przegląd współczesnego kina japońskiego “Nieznane oblicza Japonii” w kinie Elektronik

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Przegląd współczesnego kina japońskiego “Nieznane oblicza Japonii”.

W dniach 8-11 lutego 2018 roku w warszawskim kinie Elektronik po raz czwarty odbędzie się przegląd współczesnego kina japońskiego “Nieznane oblicza Japonii”.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć filmy, które nie były wcześniej prezentowane w Polsce. Przegląd realizujemy w ramach międzynarodowego projektu prowadzonego przez Japan Foundation. 
Każdy z prezentowanych tytułów pokazuje Japończyków z różnych perspektyw i w różnych czasach, jednak mają one wspólny mianownik – pobudzają do refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze i co daje ludziom siłę do dalszego działania.

“Pożegnalna obietnica” (Jinsei no yakusoku) w reżyserii Kana Ishibashiego to opowieść o ambitnym człowieku, który po śmierci dawnego przyjaciela i komplikacjach w pracy przewartościowuje swoje życie i zyskuje szersze spojrzenie na świat i ludzi.
“Vancouver Asahi” (Bankuubaa no asahi, reż. Yuya Ishii) to film na faktach i przedstawia mało znany epizod z historii Japonii – społeczność japońską w Kanadzie w początku XX wieku. Egzystujący w bardzo ciężkich warunkach bytowych, znajdują pocieszenie w niezłomności ducha japońsko-kanadyjskiej drużyny baseballowej Vancouver Asahi. 
Także na faktach oparty jest film “Kwitnące wiśnie <<Yoko>>” (Yokozakura, reż. Gen Takahashi). To wzruszający film z pacyfistycznym przesłaniem przedstawiający sylwetkę nauczyciela z prowincjonalnej szkoły, który pełen determinacji i bez względu na przeciwności losu poświęca trzy dekady swojego życia na wyhodowanie drzew wiśni mogących rosnąć w innym niż japońskim klimacie. Chce w ten sposób nieść w świat przesłanie pokoju. 
W lżejszym, bo komediowym tonie utrzymany jest film “Wyśpiewać życie” (Ayashii kanojo, reż. Nobuo Mizuta). Jego bohaterką jest 73-latka w ciele 20-latki, który w tajemniczy sposób zyskuje szansę na przeżycie swojego życia ponownie i zrealizowanie swoich najskrytszych marzeń. 

https://www.facebook.com/events/402829986812585/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.