Premiera spektaklu „Król i morze” na Scenie Lubelskiej 30/32

Premiera nowego spektaklu Dariusza Kunowskiego – „Król i morze” – odbędzie się 7 grudnia 2018 r. o godz. 19:00 na deskach Sceny Lubelskiej 30/32 na warszawskim Kamionku. Filozoficzna powiastka skierowana jest do widzów od 6 roku życia i traktuje m.in. o królu w spotkaniach z otaczającą go przyrodą.

Spektakl „Król i morze” powstał na podstawie książki Heinza Janischa „Król i morze. 21 krótkich opowiastek” z ilustracjami Wolfa Erlbrucha, w tłumaczeniu Marii Borzęckiej. Król w spotkaniach ze słońcem, cieniem czy pszczołą traktuje o sprawach najważniejszych i prostych zarazem. To sceniczna adaptacja dzieła o władzy, pokorze, harmonii świata, o sile natury i miejscu człowieka w spotkaniach z nią. Minimalistyczne dialogi, przeplatane muzyką autorstwa Jerzego Kornowicza, zapraszają widza do sfery ducha i metafizyki. Scenariusz wypełniają rozmowy Króla, będące próbą refleksji m.in. nad tym, co myśli kot o władzy, czy własny cień może uczyć pokory, co łączy chmurę z wolnością, czego może nauczyć Króla wiewiórka.

– 16. spektakl teatru Scena Lubelska 30/32 dedykuję pamięci swojego przyjaciela, uznanego scenografa, wybitnego pedagoga teatralnego i reżysera, Marcina Jarnuszkiewicza. Centrum naszego spektaklu jest lalka, symbol everymana, a zarazem kładka do świata lalki w narracjach plastycznych Marcina Jarnuszkiewicza – dodaje Dariusz Kunowski, reżyser spektaklu i założyciel teatru Scena Lubelska 30/32.

Dariusz Kunowski jest również autorem scenariusza oraz scenografii do nowego spektaklu. W przedstawieniu występują aktorzy: Andrzej Bocian, Daniel Brzeziński, Agata Brzozowicz i Piotr Herbich. Nad realizacją dźwięku oraz światła czuwa Tomasz Strzelczyk. Muzykę do spektaklu stworzył Jerzy Kornowicz. Spektakl trwa ok. 60 minut.
Bezpłatne wejściówki na grudniowe pokazy można pobrać na Fanpage’u Scena Lubelska 30/32 w wydarzeniach. Projekt jest współfinansowany z budżetu m.st. Warszawy.
Patronat medialny nad spektaklem objęli Radio RDC oraz portal internetowy Qlturka.pl. Partnerem projektu jest Program 2 Polskiego Radia.

Spektakl będzie można zobaczyć jeszcze 14 grudnia o 19:00 oraz 18 grudnia o 18:00 na deskach Sceny Lubelskiej 30/32 przy ul. Lubelskiej 30/32 na 3. piętrze.

WSTĘP Z BEZPŁATNYMI WEJŚCIÓWKAMI

FB-klik

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.