Prawie Kino: American Classics

Prawie Kino Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma ogromny zaszczyt zaprosić na inaugurację cyklu Prawie Kino: American Classics, organizowanego wspólnie z Ambasadą Stanów Zjednoczonych, które odbędzie się 28 lutego 2017 roku w Aula Starego BUW-u.

Pokaz filmu poprzedzi prelekcja dr Michała Oleszczyka – filmoznawcy, krytyka filmowego, tłumacza, adiunkta na wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, znawcy i entuzjasty kina amerykańskiego.

Film: Pół żartem, pół serio”, czyli nikt nie jest doskonały!
Muzycy Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon) zostają bez pracy, a na domiar złego stają się świadkami porachunków gangsterskich… Ścigani przez mafię, decydują się na wyjazd wraz z żeńską orkiestrą. Pomysł wydaje się doskonały – pozostaje tylko przebrać się za panie i przybrać odpowiednie imiona. Josephine i Daphne podpisują kontrakt z orkiestrą i wyjeżdżają na Florydę – byle dalej od „karzącej ręki” cosa nostra. Szybko stają się częścią zespołu: Jerry wpada w oko podstarzałemu milionerowi (Joe E. Brown), a Joe zakochuje się w niepodejrzewającej niczego najpiękniejszej dziewczynie w orkiestrze (Marilyn Monroe).


Data: 28 marca 2017, godz. 18:30
Aula Starego BUW-u (Kampus Główny UW, Krakowskie Przedmieście 26/28)

Wstęp wolny

Odnośnik do wydarzenia na FB – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.