Na Rakowieckiej powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Na Rakowieckiej powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

26 stycznia 2017 roku na konferencji prasowej ogłoszono laureatów Konkursu na Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Sąd konkursowy w składzie: Andrzej Bulanda, Michał Tatjewski, Aleksander Chylak, Patryk Jaki, Henryk Witowski, Romuald Chagowski, Arkadiusz Karbowiak, Jacek Pawłowicz, Sławomir Cenckiewicz, Czesław Bielecki, Krzysztof Szwagrzyk, dokonał analizy prac konkursowych w kontekście wymagań Zmawiającego oraz istotnych postanowień Regulaminu konkursu.

Nagrodę w wysokości 50 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej otrzymało biuro M.O.C Architekci z Katowic.

W uzasadnieniu można przeczytać:
„Wyróżniającym pracę zabiegiem jest koncepcja czterech rzeźbiarskich wież – świetlików, dostarczających światło naturalne na poziom podziemia. Wieże te nie tylko porządkują przestrzeń Muzeum, ale staną się także ważnym akcentem w skali miasta. W projekcie pokonkursowym winny być ponownie przestudiowane ich gabaryty, materiał, z którego będą wykonane, kolor itp.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL powstanie w miejscu Aresztu śledczego przy ul. Rakowieckiej, który został zamknięty w 2016 roku.

Prace konkursowe można zobaczyć na wystawie prezentowanej w pawilonie wystawienniczym SARP od dnia 26.01.2017 r. do dnia 31.10.2017 r. w godzinach od 10:00 do 16:00. W trakcie wystawy odbędzie się dyskusja pokonkursowa dnia 27.01.2017r. o godzinie 15:00.


Wystawa czynna: 26.01 – 31.10.2017, godz.: 10:00 do 16:00
Miejsce: Pawilon wystawienniczy SARP, ul. Foksal 2

źródło

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.