Posadzki wentylowane uniesione a zastosowanie profili tarasowych

profile tarasowe

Posadzki wentylowane to nowoczesne rozwiązanie, będące alternatywą dla klasycznych i problematycznych posadzek na zaprawach klejowych, które jeszcze do niedawna były powszechnie wykorzystywane do wykańczania tarasów. Czym się one charakteryzują i czy w ich przypadku konieczne jest także zastosowanie profili tarasowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Posadzki wentylowane to nowoczesne rozwiązanie, będące alternatywą dla klasycznych i problematycznych posadzek na zaprawach klejowych, które jeszcze do niedawna były powszechnie wykorzystywane do wykańczania tarasów. Czym się one charakteryzują i czy w ich przypadku konieczne jest także zastosowanie profili tarasowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Posadzki wentylowane coraz częściej zastępują na tarasach klasyczne rozwiązania

Tarasy to nie tylko miejsce relaksu, zapewniające możliwość komfortowego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Oprócz tego te elementy konstrukcyjne znacząco wpływają również na estetykę nieruchomości. Dlatego też coraz częściej przy wykańczaniu ich powierzchni stosowane są nowoczesne posadzki wentylowane, uniesione, które eliminują uciążliwe problemy występujące w przypadku klasycznych rozwiązań. Dzięki nim taras nie tylko prezentuje się efektownie, ale także jest trwalszy i odporniejszy na działanie wilgoci oraz warunków atmosferycznych.

Choć posadzki wentylowane znacząco różnią się sposobem wykonania od posadzek z zastosowaniem płytek mocowanych na kleju, podobnie jak one wymagają odpowiedniej obróbki krawędzi tarasu. Profile tarasowe są więc ich niezbędnym elementem konstrukcyjnym. Poszukując ich warto zwrócić uwagę na produkty oferowane przez markę Renoplast. Jest ona liderem, jeśli chodzi o produkcje tych elementów i oferuje dla swoich klientów wysokiej jakości, nowoczesne rozwiązania, ułatwiające prawidłowe wykonanie posadzek wentylowanych na tarasach.

profile tarasowe

Czym są profile tarasowe i jakie są ich funkcje?

Profil tarasowy to element przeznaczony do wykończenia strefy okapowej tarasu, który montowany jest na jego krawędziach. Charakteryzuje się on specjalne wyprofilowanym kształtem, ułatwiającym odprowadzanie wody poza konstrukcje. Dzięki temu listwa tarasowa odpowiada nie tylko za estetyczny wygląd tarasu, ale także zapewnia jego prawidłowe odwodnienie. Zastosowanie profili tarasowych jest wobec tego niezbędnym etapem prac związanych z budową tarasów wykończonych za pomocą posadzki wentylowanej.

Z czego wynika rosnąca popularność posadzek wentylowanych uniesionych?

Rosnąca popularność posadzek wentylowanych uniesionych wynika przede wszystkim z tego, że eliminują one typowe problemy występujące w przypadku płytek mocowanych na zaprawie klejowej. Dzięki temu, że w ich przypadku płytki są układane na specjalnych podkładach, nie występują żadne sztywne połączenia klejowe między nimi a płytą tarasu, a co za tym idzie, nie dochodzi do ich pękania i odspajania się w wyniku naprężeń konstrukcyjnych czy termicznych. Dodatkowo znajdująca się pod nimi przestrzeń pozwala na swobodny przepływ powietrza pomiędzy podłożem a posadzką. Eliminuje to wobec tego problem zatrzymywania się wody, co chroni taras przed gromadzeniem się wilgoci i powstawaniem pleśni, grzybów, czy innych uszkodzeń.

Oprócz tego należy także wspomnieć, że sam montaż tego typu posadzki jest o wiele prostszy i szybszy. Ponadto posadzki wentylowane są łatwiejsze w konserwacji i mogą być szybko demontowane w razie konieczności przeprowadzenia prac remontowych.

Jak dobrać odpowiednie listwy tarasowe do posadzek wentylowanych?

Do wykonania posadzek wentylowanych uniesionych niezbędne są specjalne podkładki, zapewniające podparcie dla płytek. Dodatkowo potrzebne są także odpowiednio dobrane profile tarasowe, gwarantujące prawidłowe wykończenie strefy okapowej. W ich przypadku szczególną uwagę warto zwrócić na listwy tarasowe oferowane przez markę Renoplast z serii W. Znajdują się w niej produkty, które zostały specjalnie przystosowane do tarasów wykańczanych za pomocą posadzek wentylowanych, takie jak między innymi:

  • profile tarasowe W30, z dużymi otworami odwadniającymi,
  • profile tarasowe W30R, z dużymi otworami odwadniającymi oraz możliwością montażu rynien,
  • profile tarasowe W20 z maskowaniem czoła tarasu za pomocą płyty montowanej na specjalnych wspornikach dostępnych także w ofercie Renoplast.

Dzięki temu z łatwością można spośród nich dobrać odpowiednie listwy tarasowe, niezbędne do prawidłowego wykończenia strefy okapowej tarasu z posadzką wentylowaną.

Dlaczego warto wybrać profile tarasowe marki Renoplast?

Za wyborem profili tarasowych marki Renoplast przemawia nie tylko szeroki wybór dostępnych rozwiązań przeznaczonych do posadzek wentylowanych, ale także ich jakość i zastosowane w nich rozwiązania technologiczne.

Każda listwa tarasowa tego producenta, wykonywana jest z odpornego na korozje aluminium, pokrytego dodatkową powłoką chromu oraz farby poliestrowej. Dzięki temu są one w pełni odporne na działanie wilgoci i innych czynników powodujących powstawanie korozji. Dodatkowo profile tarasowe Renoplast cechują się odpowiednio wyprofilowanym kształtem, ułatwiającym ich prawidłowy montaż, a także zastosowaniem systemu otworów przelewowych, gwarantującym skuteczne odwodnienie tarasu. Ich użycie przekłada się również na zapewnienie pewnego oparcia płyt posadzkowych, wzdłuż okapu konstrukcji.

Wszystko to sprawia, że profile tarasowe Renoplast zastosowane przy wykonywaniu tarasu wykończonego za pomocą posadzki uniesionej, nie tylko chronią je przed niekorzystnym działaniem wilgoci i czynników atmosferycznych, ale także zapewniają ich estetyczny wygląd na lata. Dlatego też zachęcamy do wyboru profili tarasowych marki Renoplast, które kupić można na stronie tego producenta.

/artykuł sponsorowany/

Reklama