Poranki Teatralne dla dzieci w kinie Praha

Poranki Teatralne nowy cykl spotkań dla najmłodszych.

„Poranki Teatralne” w kinie Praha to nowy cykl przeznaczony dla najmłodszych widzów, jednocześnie będący wzbogaceniem oferty weekendowej.
W wybraną niedzielę miesiąca, o godz. 11:00 sala kinowa zamieni się w scenę teatralną i razem z aktorami, przeniesie dzieci do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści.

PROGRAM

25.09.2016  niedziela
godz. 11:00 – Trzy Świnki

23.10.2016  niedziela
godz. 11:00 – O Chłopcu z drewna

20.11.2016  niedziela
godz. 11:00 – Cudowna Lapa Al Ad Dina

Alladyn dzięki swej odwadze, a także uczciwości wychodzi cało z każdej opresji. Za postępowanie zgodnie z zasadami etyki i dobrymi zwyczajami otrzymuje nagrodę w postaci ręki pięknej Księżniczki i szacunku bliskich.

of6fo201310266776
Cudowna Lapa Al Ad Dina

W tym spektaklu autorzy sięgnęli po lalki Bunraku – prowadzone przez animatorów oraz ruchome Lalki Cieniowe ukazane na tle kolorowej scenografii. Niewątpliwymi atutami przedstawienia są kostiumy, tańce i orientalna muzyka. Ale to nie wszystko! W trakcie przedstawienia teatralnego, nagle ukaże się Duch Pierścienia oraz Duch Lampy. Najważniejsze jednak jest przesłanie baśni, które zwraca uwagę na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Wskazuje dzieciom potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami etyki.

Spektakl grany jest przez czwórkę aktorów i trwa ok. 45 minut. Po przedstawieniu teatralnym odbędą się zabawy animacyjne.

04.12.2016  niedziela
godz. 11:00 – Przygody Janka i dziadka Mroza

Spektakle przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
Przedstawienie teatralne trwa 50 minut.

Cykl rozpocznie się 25 września br., pokazem adaptacji bajki o „Trzech świnkach”: Damci (modnisi i elegantki), Wzorci (mola książkowo-komputerowego) oraz Chrumci (brudasa i obżartucha), które po burzliwej kłótni rozstają się, by wybudować swój własny domek na zimę. Jednak, jak się później okazuje, nie jest to wcale takie proste, ponieważ przeszkadza im Wilk, który jako stróż ekologii, nie pozwala na zaśmiecanie lasu. Mimo wzniosłych idei, którym służy to przedstawienie, jest ono bardzo pogodne, nasycone dużą ilością zabawnych sytuacji i piosenek, do których muzykę i aranżację stworzył Krzysztof Zaremba, przy współpracy Artura Forkasiewicza – będącego jednocześnie realizatorem dźwięku.

Poranki teatralne to nie tylko barwne przedstawienia muzyczne, z wykorzystaniem ogromnych lalek teatralnych. To także wychowywanie poprzez kulturę, kształcenie postaw moralnych oraz rozwijanie wyobraźni. W trakcie spektakli teatralnych dzieci biorą czynny udział w fabule rozgrywającej się na scenie. Odpowiadają na pytania zadawane im przez aktorów, pomagają bohaterom podejmować decyzje, wreszcie po skończonych przedstawieniach, mają okazję spróbowania swoich sił w animowaniu lalką teatralną.

 


REZERWACJA BILETÓW

Kasa Kina Praha, ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa

tel.: (22) 343 03 10

cena biletu – 25zł

http://www.kinopraha.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.