Poniedziałek Mazurkowy na Bielanach

Poniedziałek Mazurkowy na Bielanach

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3, odbędzie się Poniedziałek Mazurkowy – otwarta impreza wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem, organizowana przez Zarząd Dzielnicy Bielany. W tym roku ważną jej część zajmie muzyka z Ukrainy.

18 kwietnia 2022 r., 11.00-14.00

  • 11.00 – Msza św. w oprawie muzycznej Janusza i Kai Prusinowskich i Orkiestry Dętej z Goraja
  • 12.00 – Tańce do muzyki Orkiestry Dętej z Goraja
  • 13.00 – Koncert pieśni wiosennych i wielkanocnych w wykonaniu zespołu Drewo z Kijowa, Janusza i Kai Prusinowskich, zespołu Wyraj i Grupy Śpiewaczej Jagny Knittel

Wspólne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 msza św., wzbogacona o oprawę muzyczną Janusza i Kai Prusinowskich oraz Orkiestry Dętej z Goraja. Usłyszymy tradycyjne pieśni wielkanocne.

Od godz. 12.00, na placu przed kościołem – będzie można zatańczyć do muzyki na żywo. Dawny repertuar taneczny – walce, polki, oberki, foxtroty i tanga zagra Orkiestra Dęta z Goraja (z Lubelszczyzny). Dołączą do niej uczniowie – młodzi muzycy z Warszawy.

O godz. 13.00, w kościele, odbędzie się koncert pieśni wiosennych, wielkanocnych oraz psalmów – z Polski i z Ukrainy. Wystąpi legendarny zespół Drewo z Kijowa, Janusz i Kaja Prusinowscy, zespół Wyraj oraz grupa śpiewacza Jagny Knittel (z DK Kadr). Publiczność koncertu zostanie zaproszona do wspólnego śpiewania pieśni polskich.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Bielany.
Wstęp wolny
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.