Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji odwiedzili dzieci z przedszkola nr 102

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 102 przy ulicy Siewierskiej. Celem zorganizowanego spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.

Funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Przedszkolaki samodzielnie ćwiczyły bezpieczną pozycję ,,żółwia” oraz właściwe przechodzenie przez jezdnię.

Spotkanie było też doskonałą okazją, aby przyjrzeć się wyposażeniu, którego na co dzień używają mundurowi. Przedszkolaki mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co wywołało ogromną radość nie tylko u najmłodszych.

Policjanci przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego oraz jak ważne jest podróżowanie w fotelikach w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

źródło: http://ochota.policja.waw.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.