Pola Negri. Życie gwiazdy – Święto Niemego Kina

Pola Negri. Życie gwiazdy – Święto Niemego Kina.

Zobacz barwny, pełen archiwalnych fotografii i nagrań dokument o Poli Negri – gwieździe ery kina niemego i głównej bohaterce tegorocznego Święta Niemego Kina.

Pokaz odbywa się w ramach 15. Święta Niemego Kina.

„Pola Negri. Życie gwiazdy”, reż. Mariusz Kotowski, 2016, 55 minut

Pola Negri, urodzona w Lipnie niedaleko Włocławka jako Apolonia Chalupec, była pierwszą europejską gwiazdą filmową, która została zaproszona do Hollywood, torując w ten sposób drogę takim ikonom kina epoki klasycznej jak Greta Garbo czy Marlena Dietrich. Obracała się w najwyższych sferach Hollywood, była zaręczona z Charliem Chaplinem i romansowała z Rudolfem Valentino. Filmowi Kotowskiego kolorytu dodają wnikliwe rozmowy z aktorką Hayley Mills, która zagrała główną rolę w ostatnim filmie z udziałem Negri, Księżycowych prządkach z 1964 roku.

Spotkanie
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Dorotą Łańcucką, założycielką i działaczką Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. Rozmowę o życiu i twórczości wielkiej aktorki poprowadzi Michał Pieńkowski, filmograf z FINA.

21 kwietnia 2018, godz. 18:00

NIna ul. Wałbrzyska 3/5

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

https://www.facebook.com/events/366221237196427/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.