Pokaz przedpremierowy „Obietnica poranka” w kinie Elektronik

Pokaz przedpremierowy „Obietnica poranka” w kinie Elektronik.

10 lipca 2018 roku o godz. 19:00 w kinie Elektronik odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Obietnica poranka” oraz spotkanie z ekipą filmu.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z polską ekipą filmu.
Gośćmi spotkania będą
* Katarzyna Skarżanka
* Izabela Gwizdak 
* Igor Lessage
* Piotr Bartuszek 
oraz Marta Klubowicz

Spotkanie poprowadzi dziennikarka filmowa i rzecznik prasowy Warszawskiej Szkoły Filmowej – Magdalena Felis.

O FILMIE:
Adaptacja autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego, urodzonego w Wilnie pisarza, który w latach 20. XX wieku mieszkał z matką Niną Kacew w Warszawie. W filmie, matkę Gary’ego zagrała niesamowita CHARLOTTE GAINSBOURG, która na potrzeby roli nauczyła się mówić po polsku. 

Gary urodził się w Wilnie jako Roman Kacew, by następnie przenieść się wraz z matką Niną do Warszawy, a stamtąd do Nicei. Kiedy wybuchła wojna, bohater zaciągnął się do francuskich sił zbrojnych, w których służył jako pilot.

Po wojnie rozpoczął karierę dyplomatyczną. Podróżując po całym świecie, wielokrotnie odwiedzał Polskę, do które żywił, jak sam przyznawał, szczególny sentyment. W połowie lat 40. zaczął pisać powieści pod pseudonimem. W sumie opublikował ich ponad 30, a także wiele opowiadań i esejów. Film jest opowieścią o jego relacjach z ukochaną matką – zaborczą i ambitną, ale też niesłychanie inspirującą osobą, która w dużej mierze stworzyła Romaina – pisarza.

Kacewa/Gary’ego zagrał niezwykle popularny nad Sekwaną, a także w Polsce PIERRE NINEY („Frantz”, „Yves Saint Laurent”). 

Tytuł oryginalny: La promesse de l’aube
reż. Eric Barbier
prod.: Francja 2017
czas trwania: 131 min.
obsada: Pierre Niney, Charlotte Gainsbourg, Didier Bourdon, Jean-Pierre Darroussin

Polska premiera: 20 lipca 2018

ZWIASTUN
https://www.youtube.com/watch?v=PVwq4DdEbms

NAGRODY I FESTIWALE
2018 – CEZARY – najlepsza aktorka (Charlotte Gainsbourg), najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia – nominacje
2018 – Nagrody Lumiere – najlepsza aktorka (Charlotte Gainsbourg) – nominacja
2018 – 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan

SYLWETKA REŻYSERA
Eric Barbier – przyszedł na świat 29 czerwca 1960 roku we francuskiej miejscowości Aix-en-Provence. Studiował w prestiżowej paryskiej szkole filmowej Institut des hautes études cinématographiques, gdzie zaprzyjaźnił się z Érikiem Rochantem i Arnaudem Desplechinem oraz nakręcił kilka krótkometrażówek. W 1985 roku wykazał się rzadką jak na debiutanta ambicją, rozpoczynając realizację „Zarzewia”, bardzo drogiego fresku historycznego osadzonego w latach 30., gdzie Jean-Marc Barr jako syn polskich imigrantów zakochiwał się w pięknej Francuzce granej przez Maruschkę Detmers. Młody reżyser ukończył film dopiero sześć lat później, ale mimo Nagrody Jeana Vigo, honorującej twórczą niezależność i oryginalny styl, musiał przełknąć gorzką pigułę w postaci komercyjnej porażki. W 1993 roku podpisał dla Arte film telewizyjny „Un air de liberté”, a siedem lat później wyreżyserował kolejną produkcję kinową, zanurzoną w świecie walk byków „Toreros”.

Na planie thrillera „W skórze węża” (2006) spotkał się z Yvanem Attalem, z którym kontynuował współpracę przy „Ostatnim diamencie” (2014). Film przeszedł raczej niezauważony, w przeciwieństwie do „Obietnicy poranka”, chwalonej przez krytyków za nietuzinkowy klimat i świetne role Pierre’a Nineya i Charlotte Gainsbourg.

Filmografia:
2017 Obietnica poranka / La promesse de l’aube
2014 Ostatni diament / Le dernier diamant
2006 W skórze węża / Le serpent
2000 Toreros
1993 Un air de liberté (tv)
1991 Zarzewie / Le brasier

BILETY DO NABYCIA W KASIE KINA ORAZ ON-LINE:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-obietnica-poranka-41555?id=203699

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.