Pokaz przedpremierowy filmu „Faworyta” w kinie Praha

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Zapraszamy na najnowszy film greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa – „Faworyta”. Zrealizowana w Irlandii, USA i Wielkiej Brytanii “Faworyta” to dramat filmowy, rozgrywający się na początku XVIII wieku w Anglii. W rolach głównych Olivia Colman, Emma Stone oraz Rachel Weisz. Przedpremierowy pokaz filmu już 29 stycznia, o godz. 19:00 w kinie Praha!

Początek XVIII wieku, Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

„Faworyta” Yorgosa Lanthimosa to pierwszy film kostiumowy reżysera, rozgrywający się w absurdalnie arystokratycznym światku XVIII wieku. To mroczna, lecz nie pozbawiona humoru historia trzech niezwykle władczych kobiet, walczących o miłość, przychylność i władzę, która ma zaskakująco aktualny charakter.

Lanthimos żongluje prawdą historyczną z dużą swobodą, zapewniając autentyczność i motywację wewnętrzną swoim bohaterom, dzięki czemu świat filmu jest bardzo żywy. Nawet jeśli odłożymy na bok spekulacje, i tak nie dowiemy się, jakie rozmowy i zdarzenia miały miejsce za zamkniętymi drzwiami komnat królowej Anny, nie mówiąc już o jej łożu.
__
„Faworyta to piękny prezent, który nie tylko mami swym wyglądem, ale przede wszystkim dopieszcza zawartą w sobie myślą – nasze mroczne strony wychodzą na światło dzienne w najmniej oczekiwanym momencie” – Małgorzata Czop, movieway.pl
„Film pełen jest językowych i wizualnych smaczków, dwuznacznych dialogów, ukradkowych spojrzeń czy jawnej, wizualnej perwersji.”
– Karolina Dzieniszewska, film.org.pl
__
„FAWORYTA” – PRZEDPREMIERA
29 stycznia, wtorek, godz. 19:00
➡Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha
http://bit.ly/Przedpremiera_Faworyta
➡*Cena biletu: 23 zł normalny, 20 zł ulgowy, 18 zł z kartą Praha
__
REZERWACJE BILETÓW, INFORMACJE O WYDARZENIACH:
Kasa kina Praha
ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa
tel.: (22) 343 03 10

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.