Pokaz filmu „Zjadanie zwierząt”, reż. Christopher Quinn

Czy wiecie, że już niedługo wszystkie przemysłowe fermy zwierząt będzie można zamknąć? Prawdziwe mięso wyprodukowane bez konieczności zabijania zwierząt to nie przyszłość – w USA sprzedają je już w 25 tysiącach sklepów!

Christopher Quinn w „Zjadaniu zwierząt” pokazuje skąd się wzięły przemysłowe fermy, jak niszcząco wpływają na calą planetę i co sprawi, że już niedługo mogą zniknąć. Pokazuje sygnalistów, farmerów, naukowców i producentów, którzy intensywnie nad tym pracują – i może im się udać!

Poruszający film w reżyserii Christophera Quinna, pokazywany podczas tegorocznej edycji (najlepszego na świecie festiwalu) Millennium Docs Against Gravity, teraz w specjalnej projekcji, na podwórku, pod barStudio

na podstawie książki Jonathana Safrana Foera
„Zjadanie zwierząt” 
narracja – Natalie Portman 
muzyka – Daniel Hart

8 sierpnia po zmroku, czyli pewnie po 20.00

barStudio / plac Defilad

Ekran postawimy przed barem, chyba, że będzie lało, to wtedy oglądamy w środku. 

(w.a.r.t.o.)
(wstęp za jeden uśmiech)

https://www.facebook.com/events/689711964702729/

_____

„Skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso? Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem, która stara się znaleźć odpowiedź na to istotne pytanie, ukazując, że hodowla przemysłowa to najgorsza rzecz, jaką ludzie kiedykolwiek zrobili zwierzętom. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami. Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni. Film przedstawia znaną nam wszystkim alternatywę, czyli tradycyjny sposób hodowli zwierząt, negując tym samym stosowane przez ostatnie dekady praktyki w tym zakresie. Doprowadziły one do zanieczyszczenia środowiska i negatywnego wpływu na nasze zdrowie i spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziś współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt. Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już wcale odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.”

zobacz trailer:
https://www.facebook.com/EatingAnimalsMov/videos/590190918005438
oraz
polub: https://www.facebook.com/EatingAnimalsMov/
polub: https://www.facebook.com/docsagainstgravity/
polub: https://www.facebook.com/filmyAgainstGravity/

Chodźcie, zobaczmy to razem.

[wydarzenie realizowane z inspiracji Agaty Diduszko Zyglewskiej i jej krewniaków].

Podczas pokazu filmu będzie można kupić książkę Jonathana Sfoera (oraz inne książki Krytyki Politycznej z serii morświnem). 
Więcej o książce tutaj: wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/zjadanie-zwierzat-jonathan-safran-foer-246#.W18E2NUzaM8P

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.