POGADAJMY WERSEM – slam i koncert w ARTHOUSE Kołowa

POGADAJMY WERSEM - slam i koncert w ARTHOUSE Kołowa

W sobotę 21 maja podczas Festiwalu Streetfoodu na Targówku x Eksplozja Kolorów będziecie mieli okazję przekonać się co oznacza żywa poezja, poezja sceny oraz improwizacja muzyczna

Na wydarzenie POGADAMY WERSEM – slam i koncert w ARTHOUSE Kołowa składają się:

21.05.2022 godz.16:00 SLAM POETYCKI czyli pojedynek poetów w ARTHOUSE KOŁOWA

Slam poetycki to coraz bardziej popularna w Polsce forma rywalizacji poetów_ek, performerów_ek, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem czy wszelkiej maści ciekawych sceny amatorów_ek włączająca w zabawę od samego początku do końca publiczność. Różnorodność form, różnorodność wyrażeń, głosy oraz narracje, wędrują ze sceny i przekonują lub nie zebranych.

Po więcej klikajcie tutaj: https://fb.me/e/28tvvnfvK

21.05.2022 godz.18:00 Koncert grupy BESTSENS i JAM session

Zespół Bestsens rozgrywa jam sessiony w wielu warszawskich klubach. W ARTHOUSE Kołowa zagrają własne utwory, po czym rozpoczną Free Jam Session. Jest to otwarta forma improwizacji, w której może wziąć udział każdy wokalista i muzyk. Taka zabawa słowami i dźwiękami nie wymaga specjalnego przygotowania i znajomości standardów muzycznych. Wszystkie utwory powstają na miejscu, tu i teraz. Na przykład perkusista zaczyna jakiś motyw rytmiczny i gra go tak długo aż pozostali członkowie sekcji dograją swoje progresje. I tak stopniowo dołączają kolejni muzycy. W ten sposób powstaje wspólny muzyczny groove, przypominający coś w rodzaju transu. Najważniejsze zasady takiej improwizacji to: słuchanie się nawzajem i szacunek dla publiczności. Taka, otwarta forma artystyczna to najlepszy sposób na poszukiwanie nowych motywów i stylów muzycznych. Jest też to świetna lekcja wzajemnego szacunku i pokory gdyż zmusza artystów do wytężonej uwagi i powściągania swoich indywidualnych, solistycznych ambicji na rzecz budowanie wspólnych kompozycji i przeżyć.

Po więcej klikajcie tutaj: https://fb.me/e/38oN5PxfC

Adres: ARTHOUSE KOŁOWA 2

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.