PLONY i Wegańska Jesień w MYSIA 3

PLONY i Wegańska Jesień w MYSIA 3.

Już po raz drugi zapraszamy na PLONY. Święto Wsi. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, którą odwiedziło wielu warszawiaków, zapraszamy na kolejną odsłonę tego święta.

Jesień to czas obfitości, w którym przyroda wydaje swoje plony. Po letnich miesiącach robimy przetwory z dojrzałych owoców, zbieramy warzywa i zaczynamy gromadzić zapasy na jesień i zimę. To naturalny czas w roku cieszenia się plonami. Z powakacyjną energią zabieramy się za odkurzanie spiżarni i mycie lodówek, wieczorami rozglądamy się za ciepłym pledem i herbatą z miodem. Tym razem naturalnie zbiegają się w czasie dwa z naszych wydarzeń – PLONY oraz WEGAŃSKA JESIEŃ. Osobne strefy, ale jedna data połączy miłośników roślinnej diety oraz tych, którzy nie stronią od pysznego chleba, miodu czy masła.

Polska wieś się odradza. Są ludzie, którzy z pietyzmem i zaangażowaniem dbają o ziemię – ich chcemy szczególnie uhonorować tego dnia. Spotkać się z nimi, poprosić, by podzielili się swoim doświadczeniem.

Będziemy delektować się potrawami i produktami wytwarzanymi tradycyjnymi metodami, podziwiać rękodzieło o nowoczesnej formie. Naturalne, ziołowe, zdrowe produkty tego dnia będzie można kupić na Mysiej 3 bezpośrednio od ich twórców.

PLAN DNIA:

  • 12:00-13:00 – DYSKUSJA // Bokashi, wieloodmianowść i chwasty czyli mądra uprawia ziemi (permakultura)

W dyskusji wezmą udział:
Paweł Borkowski Zielone Serce – Myśl Zdrowo
Marcin Wiechowski Kwaśne Jabłko
Julia Olszewska (prowadzenie)

  • 13:00-14:00 – ROZMOWA // Mead Ladies „Dzikie kiszonki”
  • 14:00-15:30 – ROZMOWA // Poradnik działkowca – o pasjonatach, którzy uprawiają jedzenie w mieście
  • 16:00-17:30 – WARSZTATY // Owijki! zrobimy samodzielnie wielorazowe serwetki do zawijania żywności. Zamiast folii
    by Falka Seneka Crafts (zapisy: https://www.facebook.com/events/468345403677354/)
  • 17.00 – PREMIERA KSIAŻKI // „Ziemniak” Joanna Jakubiuk

DODATKOWO:

  • 12:00-16:00 WARSZTATY // Haft miejski – warsztaty z Moniką Drożyńską

Wymagane zapisy: zapisy@ustamagazyn.pl

  • 11:00-13:00 i 14:00-16:00 WARSZTATY // „Koboko” – warsztaty z Serfenta – Stowarzyszenie/Association, tworzenie plecionki z wikliny i kolorowego sznurka. Koboko można zapleść jako podstawkę pod naczynia albo wiszącą spiralną ozdobę. Za inspiracje posłużyły afrykańskie chaty, których kominy zaplata się właśnie w ten sposób.

WYSTAWCY: Kwaśne Jabłko, Stara Szkola Wysoka Wieś, Cytrynowe Królowe, Kotlina Natury, Bartnik Mazowiecki, Wiktor Moroz kaktusy, SVOJE, Żurawieckie Sady, Winnica Jadwiga, Jan Barba, Zielinska_matylda_bizu, Olejowe Smaki, Serfenta – Stowarzyszenie/Association, Swonco, GŁADKI w DESEŃ, BOHO, Paulina Chruślińska Owocowo, Bags by M. The Sea Side Tones, Chatka Offline w Mieście, Pochlebnie, KRAM, Cydr Filomelos

WEGAŃSKA JESIEŃ: Winnica Jura, Wege Siostry, Księgarnia Artystyczna Bookoff, Bezmięsny Mięsny, Nancy Lee, Octovnia, Zbigniew Chajęcki – Probiotics, Sela, Zielone Serce – Myśl Zdrowo, Vegelabb

PATRONI MEDIALNI: USTA, Co Jest Grane24, Stylish Paper, Gazeta Wyborcza, Warsawnow.pl, Warsaw Foodie

ORGANIZATORZY: USTA, MYSIA 3

29 września 2018, godz. 11:00-19:00
Miejsce: Mysia 3
Wstęp wolny

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.