Piknik filmowy w FINA Wałbrzyska

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Piknik filmowy w FINA Wałbrzyska.

Otwarcie wyjątkowej wystawy prac plastycznych przedstawiających bohaterów polskiego i światowego kina i koncert piosenki filmowej w wykonaniu najmłodszych, recital pt. „Muzyka srebrnego ekranu”, parada kostiumów filmowych, rodzinny quiz z wiedzy o kinie, a do tego pokaz familijnego obrazu Lasse Halstroma z 2017 roku pt. „Był sobie pies”.

Niedzielne popołudnie 16 czerwca warto spędzić z dzieckiem w FINA Wałbrzyska 3/5.

WYSTAWA:

Eugeniusz Bodo, Mieczysława Ćwiklińska, Marilyn Monroe, King Kong czy Myszka Miki – to wybrani bohaterowie szczególnych prac plastycznych, które powstawały przez cały rok przy okazji warsztatów i cykli filmowych w FINA Wałbrzyska 3/5 skierowanych do dzieci. W ciągu mijającego roku szkolnego najmłodsi zainspirowani filmami „tak smacznymi jak lemoniada”, prezentowanymi w ramach Filmoniady – Dyskusyjnego Klubu Filmowego dla dzieci, różnorodnymi technikami wykonywali prace plastyczne związane z najbardziej znanymi ze srebrnego ekranu postaciami. Te małe dzieła sztuki przygotowane przez dzieci pochodzące z 7 warszawskich dzielnic, związane z 34 szkołami, 3 przedszkolami, 2 domami dziecka i 2 świetlicami terapeutycznymi złożą się na wystawę „Wielkie filmy małych kinomanów”, którą 16 czerwca o godzinie 15.00 w siedzibie FINA otworzą sami twórcy.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ:

Tuż po wernisażu – część muzyczna, którą rozpocznie recital Rafała Kulczyckiego, pianisty, aranżera i kompozytora, wykonującego utwory najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Alexandra Desplata, Jamesa Hornera jak również muzykę z polskich bajek i seriali.

Podczas drugiej części koncertu scena oddana zostanie całkowicie w ręce dzieci. Wystąpi ponad 20 artystów w wieku od 6 do 18 lat pochodzących z różnych miast Polski m.in. z Torunia, Radomia i Warszawy. Całości dopełnią zabawy na zielonym dziedzińcu, parada filmowych kostiumów i filmowy quiz rodzinny.

POKAZ FILMU:

„Był sobie pies”, reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut

Piknik zakończy projekcja filmu „Był sobie pies” Lasse Halstroma z 2017 roku, będący ekranizacją książki Bruce’a Camerona. Główny bohater filmu – pies Bailey odnajduje sens swego istnienia, gdy po odejściu z tego świata niespodziewanie odradza się ponownie w kolejnym psim wcieleniu.

HARMONOGRAM:

15.00 otwarcie wystawy: „Wielkie filmy małych kinomanów”

16.00 recital Rafała Kulczyckiego pt. „Muzyka srebrnego ekranu”

16.30 Przegląd piosenki filmowej w wykonaniu dzieci

18.00 zabawy na dziedzińcu (Parada filmowych kostiumów, filmowy quiz rodzinny, filmowe karaoke)

19.00 projekcja filmu „Był sobie pies” reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut

16 czerwca 2019

FINA Wałbrzyska 3/5

Wstęp wolny!

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godz. 15.30. Na wystawę – wstęp wolny bez wejściówek. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17);

lub z koordynatorką imprezy: Beata Zaborek-Sroka:
beata.zaborek@fina.gov.pl, tel. 605122561.

Ilustracja: “Noce i dnie”, Ala B., lat 7

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.