Piknik Europejski 2022

Piknik Europejski 2022

Majówkę w Warszawie rozpocznie Piknik Europejski. To całodniowe, pełne bezpłatnych atrakcji wydarzenie, które odbędzie się 1 maja na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 15.00-21.00).

Harmonogram wydarzeń:

  • 15.00 – rozpoczęcie Pikniku Europejskiego
  • 21.00 – uroczyste odśpiewanie przez warszawiaków „Ody do Radości”
  • 21.30 – inauguracyjny pokaz fontann „Złota Kaczka”

W Multimedialnym Parku Fontann zabrzmi popularny europejski repertuar. Na scenie pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Włoch: znany z Mam Talent „Zespół na Dużym Rowerze”, grecki band „Mythos” i solista Roberto Ruggeri. Wystąpi również warszawska szkoła tańca „Ritmo Bloco” w specjalnym projekcie z „Brass Federacją”.

Na terenie Parku będzie można spotkać również uliczny Teatr Akt, uzupełniający sztukę mimu, gestu i obrazu plastycznego elementami cyrku i tańca.

Wielką atrakcją niedzielnego popołudnia będzie występ artystów Teatru Muzycznego Roma. Zaprezentują przegląd największych hitów ze spektakli tego największego teatru musicalowego w Polsce.

Na najmłodszych czekają liczne gry i warsztaty oraz edukacyjny plac zabaw kreatywnych.

Dzieci, wraz z animatorami w strojach narodowych, ułożą mapę Europy, puzzle 3D, przygotują flagi i kotyliony, a z klocków zbudują europejskie budowle.

Oprócz strawy duchowej na uczestników Pikniku czeka również wybór dań z kuchni całej Europy.
 
Piknik zakończymy wspólnym, uroczystym odśpiewaniem Ody do Radości, wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. A tuż po nim, o 21.30 zapraszamy na inaugurację nowego sezonu multimedialnych pokazów fontann.
 
źródło: Stołeczna Estrada

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.