Piknik archeologiczny: Słowiańscy rycerze w Lesie Bródnowskim

Piknik-archeologiczny w lesie brodnowskim

W najbliższy weekend 15-16 czerwca zapraszamy amatorów historii i dobrej zabawy do Lasu Bródnowskiego. Na polanie archeologicznej w otoczeniu średniowiecznego grodziska pojawią się słowiańscy wojownicy sprzed tysiąca lat.

Wokoło grodziska zaroi się od prasłowiańskich namiotów w których zobaczymy szczytników, snycerzy, cieśli. Nie zabraknie również wojów z drużyny książęcej odzianych w przeszywanice, kolczugi i hełmy garczkowe z nosalem- jeśli nie wiecie co to takiego przyjdźcie koniecznie!

Odważni będą mogli postrzelać z łuku i katapulty. Koncert średniowiecznej muzyki zapewne rozgrzeje wszystkich. Jak nie raz udowodnili członkowie średniowiecznej kapeli „Baba na niedźwiedziu” przy dźwiękach kobzy, bębna i dudów da się tańczyć.

Wszystkich chętnych zapraszamy, szczegóły na plakatach informacyjnych.

Piknik-archeologiczny w lesie brodnowskim

W programie dwudniowego pikniku znajda się także manewry wojenne w wykonaniu rekonstruktorów a grupa inscenizacji obyczajów przedstawi etiudę o sposobach rozwiązywania rodowych sporów w X wieku. Serdecznie zapraszamy. Wydarzenie rozpocznie się 15 czerwca o godzinie 11.00 i potrwa do 16 czerwca.

15 czerwca 11:00-19:00

16 czerwca 11:00-18:00

Grodzisko w Lesie Bródnowskim

Wstęp wolny

Strona: https://targowek.um.warszawa.pl/-/slowianscy-rycerze-w-lesie-brodnowskim-

Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w  Warszawie
Muzea za darmo– klik
Wydarzenia w weekend – klik
Wydarzenia w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania  Warszawskiego – klik