Paderewski na cztery ręce koncert w Muzeum Narodowym

Paderewski na cztery ręce koncert w Muzeum Narodowym.

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na koncert pianistek ze Lwowa: Marianny Humetskiej i Natalii Martynovej, który obędzie się w niedzielę 15 kwietnia 2018 roku. W repertuarze znajdą się utwory Paderewskiego, m.in. Fantazja polska i melodie inspirowane muzyką góralską ze zbioru Album Tatrzańskie. To kolejny koncert w MNW, podczas którego partie fortepianowe zostaną wykonane na zabytkowym, należącym do kompozytora, fortepianie marki Erard. Wydarzenie towarzyszy wystawie Paderewski, którą można oglądać w MNW do 20 maja.

15 kwietnia 2018, godz. 18:15

Muzeum Narodowe w Warszawie al. Jerozolimskie 3

Wstęp z biletem do Muzeum / ok. 60 min / liczba miejsc ograniczona

hol przed wejściem na wystawę Paderewski / 1. piętro

O artystkach:

Marianna Humetska
Solistka Obwodowej Filharmonii Lwowskiej, wykładowca katedry fortepianu w Narodowej Akademii Muzycznej we Lwowie oraz dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu „Odkrywamy Paderewskiego”. Otrzymała wiele wyróżnień i nagród (m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polski, Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP).
 
Natalia Martynova
Wykładowca katedry fortepianu Lwowskiej Akademii Muzycznej. Zdobywczyni wielu wyróżnień w konkursach międzynarodowych w kategorii „najlepszy akompaniator”.

Koncert organizowany we współpracy z Polsko-Ukraińską Fundacją imienia Ignacego Jana Paderewskiego.

źródło: MNW 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.