Otwieramy magazyny Królikarni

Otwieramy magazyny Królikarni.

Od 23 sierpnia do 6 września 2017 roku w środy o godzinie 18.00 zapraszamy na cykl oprowadzań po parku i magazynach rzeźby Królikarni.

To wyjątkowa okazja zwiedzenia Parku Rzeźby oraz zobaczenia na co dzień niedostępnych przestrzeni Muzeum: kolekcji rzeźb Xawerego Dunikowskiego oraz magazynów rzeźby studyjnej XX i XXI wieku.

PARK RZEŹBY
23 sierpnia, g. 18.00

ZBIORY RZEŹBY XX–XXI WIEKU
30 sierpnia, g. 18.00

KOLEKCJA RZEŹB XAWEREGO DUNIKOWSKIEGO
6 września, g. 18.00

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny. Zapisy: edukrolikarnia@mnw.art.pl
W mailu prosimy o podanie daty i liczby osób.

Magazyn Studyjny to nowa forma udostępniania zbiorów Muzeum Rzeźby. Nie jest wystawą, ale tak zorganizowanym magazynem, by publiczność podczas studyjnych wizyt mogła z bliska zapoznać się z kolekcją muzeum, porównać właściwości materiałów rzeźbiarskich, śledzić kierunki w sztuce ostatnich lat, a nawet podjąć własne studia rysunkowe. W magazynach znajdują się m.in. ekspresyjne rzeźby Aliny Szapocznikow, awangardowa praca Katarzyny Kobro, eleganckie marmurowe posągi Henryka Kuny, olbrzymie drewniane stwory Jerzego Beresia, geometryczne stalowe konstrukcje Henryka Stażewskiego, surrealistyczne sztandary Władysława Hasiora, kolekcja rzeźb Xawerego Dunikowskiego oraz setki innych ważnych, niezwykłych, a niekiedy tajemniczych obiektów.

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego
Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
ul. Puławska 113 A, 02-707 Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.