Otwarcie Fali SURFSKATE i skate sklepu w CH Wola Park

Otwarcie Fali SURFSKATE i skate sklepu w CH Wola Park.

W sobotę, 26 stycznia 2019 roku Wola Fun Park otworzy falę SURFSKATE – jedyną w Polsce kompozytową konstrukcję do jazdy na deskorolkach typu surfskate. Tym razem jednak obiekt znajdzie się nie na zewnątrz, jak w minionym sezonie letnim, a w środku centrum handlowego Wola Park w lokalu na poziomie +1, naprzeciwko Auchan. Oprócz jazdy na tzw. „suchej fali” będzie się można tutaj zaopatrzyć w deskorolki różnego typu, deski surfingowe, akcesoria i ubrania, czyli wszystko w klimacie streetowo-surfowo-skate’owym i do tego w przystępnych cenach. Będzie to niewątpliwie nietypowy sklep, który oprócz zakupów oferuje moc sportowych emocji.

Jak mówią pomysłodawcy: „Chodzi o stworzenie miejsca spotkań wszystkich, którzy wpisują się w klimat surfowo-skate’owy i po prostu lubią deski”. W sklepie zatem też znajdzie się strefa odpoczynku i minibarek.

Wola Fun Park gwarantuje: „Tylko u nas możecie poczuć się jak surferzy i nie zmoknąć” i zapewnia, że nauka jazdy na deskorolkach typu surfskate jest szybka i prosta, jak i dostarcza mnóstwo frajdy. Na miejscu odbywać się będą szkolenia i dostępny będzie sprzęt do wynajmu – wystarczy przyjść i rozwijać bądź rozpocząć nową pasję!

W dniu otwarcia planowane są takie atrakcje jak: darmowe szkolenia, pokazy surf skate, testy sprzętu oraz zawody surf skate z nagrodami, w których liczy się „best run”, czyli najlepszy dwuminutowy przejazd na fali. Tego dnia wstęp na falę i wynajem sprzętu będzie bezpłatny, a na asortyment dostępny w outlecie obowiązywać będzie 10% rabatu. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy już dawno wiedzą, co to surf skate jak i tych, co dopiero chcieliby się dowiedzieć.

Planowany program dnia:

10.00 – 15.00 – otwarte szkolenia
15.00 – 17.00 – otwarta sesja dla wszystkich i pokazy jazdy
17.00 – 19.30 – zawody
19.30 – 19.45 – rozdanie nagród
20.00 – 22.00 – otwarta sesja

WOLA FUN PARK
Wola Fun Park to wyjątkowe miejsce sportu i rozrywki w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. Oferuje darmowe i odpłatne atrakcje, obiekty sportowe, szkolenia i wynajem sprzętu. Składa się z dwóch stref zewnętrznej-sezonowej, która zlokalizowana jest w Parku Ulricha przed wejściem do centrum oraz wewnętrznej-stałej znajdującej się na pierwszym piętrze naprzeciwko Auchan. Na zewnątrz Wola Fun Park to atrakcje uzależnione od aktualnie przeprowadzanych projektów i pory roku, czyli np. deskorolkowe emocje latem, a zimą lodowisko, mini snowpark i górka do jazdy na snowtubingu. Wewnątrz natomiast to nowatorski sklep, którego ideą jest połączenie outletu z asortymentem streetowo-surfowo-skate’owym wraz z obiektem sportowym, jakim jest specjalna, kompozytowa konstrukcja skate wave, czyli tzw. „sucha fala” służąca do jazdy na deskorolkach typu surf skate. Ma być to miejsce spotkań miłośników wszelkich sportów deskowych.

Deska SURFSKATE i SKATE WAVE, czyli sucha fala.
To rodzaj deskorolki, która wymusza dynamikę i technikę ruchów podobną do surfowania. Po raz pierwszy deski te pojawiły się pod koniec lat 90 i stały się podstawowym narzędziem do treningu surfingu na lądzie. Różnią się one od zwykłych deskorolek większymi kołami i większym dekiem, co sprawia, iż niektórzy uznają je za rodzaj longboardów. Jednak to, co przede wszystkich wyróżnia surf skate od wszystkich innych desek na kółkach, to przednie „tracki” – łożyska, które maja możliwość ruchu nie tylko w jednej płaszczyźnie, ale w dwóch. Sprawia to, że deska jest bardzo skrętna i „miękka”. Odpowiedni ruch ciała z płynnym przerzucaniem ciężaru powoduje, iż deska nie musi być w ogólne napędzana poprzez odpychanie się jedną nogą od nawierzchni. Można na niej jeździć po płaskim podłożu, jak i falującym, imitującym kształt fali na konstrukcjach typu skate wave. Sucha fala pozwala na trening techniki jazdy na desce surfingowej bez potrzeby wchodzenia do wody. Ten nowy sport surfskating zdobywa coraz większą popularność na świecie, gdyż jest niezwykle prosty, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i nie wymaga dużego zaangażowania finansowego, a zaspakaja surfowe aspiracje.

Więcej informacji na profilu Facebook Wola Fun Park: https://www.facebook.com/WolaFunPark/

Adres: ul. Górczewska 124

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.