Noc Muzeów w Tramwajach Warszawskich

Noc Muzeów w Tramwajach Warszawskich.

Noc Muzeów w stylu PRL w Tramwajach Warszawskich już w sobotę!

Przyjdź na Noc Muzeów w zajezdni na Woli! W Zakładzie Naprawy Tramwajów przy ul. Młynarskiej 2 przeniesiesz się w czasy PRL. Będzie wystawa pojazdów – łącznie ponad 20 tramwajów i innych wozów. Będziesz mieć nawet możliwość wejść pod tramwaj i zobaczyć, to czego nie widzisz na co dzień. Zapraszamy od 19.00 aż do 1.00 w nocy!

Co przygotowaliśmy na Noc Muzeów?

Zobacz tramwaje, które jeździły w czasach PRL! Obejrzysz berlinkiakwaria i parówki. Będą także inne pojazdy –  omnibusy konne, wozy techniczne, radiowozy i motocykle wykorzystywane przez nadzór ruchu. A na jednym z wagonów z lat 70. wyświetlimy mapping z historią tramwajów. Pokazy o 22:00 i 24:00

Klimat jak z PRL

W tym roku chcemy przywołać w zajezdni klimat z czasów PRL. Przygotowaliśmy specjalną ofertę gastronomiczną, nad którą czuwać będzie prawdziwa bufetowa – będzie oranżada w butelkach i zapiekanki z pieczarkami świeżo wypiekane na miejscu Ci którzy przyjdą w Noc Muzeów do Zakładu Naprawy Tramwajów w stroju z czasów PRL, czyli założą np. dzwony z bistoru, dostaną kartkę na oranżadę! Nasi goście będą mogli rozerwać się w strefie gier i zabaw, oczywiście tych z minionych czasów. Będą bierki, chińczyk, kapsle, gra w klasy, warcaby, piłkarzyki. Jak zawsze przy takich okazjach zwiedzających przywita orkiestra tramwajowa. Zagra także Orkiestra z Chmielnej.

Spotkasz także postacie z czasów PRL – kanciarz z bazaru Różyckiego, z którym zagrasz w kości i trzy karty. Będzie też inżynier Karwowski, z którym w czynie społecznym zbudujemy razem kolejną zajezdnię tramwajową. Pokażemy też makietę z tramwajami.

Jak trafić do Zakładu Naprawy Tramwajów na Woli?

Najłatwiej do Zakładu Naprawy Tramwajów dojedziesz linią dowozową „M” do przystanku „Zajezdnia Wola”. Tramwaje na tej linii będą kursować co 20 minut po trasie:
ZAJEZDNIA WOLA – Wolska – Towarowa – Al. Jerozolimskie – al. Zieleniecka – Targowa – 11. Listopada – Stalowa – CZYNSZOWA.

Wysiądź na przystanku Zajezdnia Wola przy dawnym PDT.

Do zajezdni dojedziesz także linią autobusową A
Szczegółowe informacje o liniach dowozowych na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego

Regulamin wydarzenia i klauzula informacyjna RODO podczas Nocy Muzeów Tramwajów Warszawskich 2019

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.