Noc Muzeów w Gazowni Warszawskiej

Noc Muzeów w Gazowni Warszawskiej.

W sobotę, 20 maja 2017 roku odbędzie się kolejna Noc Muzeów w Warszawie. Do podróży w przeszłość zaprasza jak co roku Muzeum Gazownictwa. Tym razem zwiedzający będą mogli uczestniczyć m.in. w: mappingu kinetycznym „Duchy przeszłości”, pokazie filmu historycznego i wystawie pt. „160 lat gazownictwa w  Warszawie 1856−2016”.

Podczas 14. edycji Nocy Muzeów – największej i jednocześnie najlepiej rozpoznawalnej imprezy kulturalnej w stolicy – będzie można zwiedzić Muzeum Gazownictwa, które mieści się przy ulicy Kasprzaka 25 na terenie starej Gazowni Warszawskiej, siedzibie centrali Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Oprócz możliwości zwiedzania muzeum, specjalnie na tę okazję dla wszystkich pasjonatów Nocy Muzeów przygotowało kilka wyjątkowych atrakcji:

  • mapping kinetyczny „Duchy przeszłości” – pokaz multimedialny przedstawiający życie codzienne w przedwojennej warszawskiej kamienicy

  • pokaz filmu o Gazowni Warszawskiej, który przybliży jej historię

  • wystawę pt. „160 lat gazownictwa w Warszawie 1856−2016” wraz z przewodnikiem, który opowie o wszystkich ciekawostkach związanych z dawnym zakładem produkcji gazu w Warszawie

Wycieczka do Muzeum Gazownictwa to niepowtarzalna historyczna podróż. Zespół budynków Gazowni na Woli to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowej architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku. Jedną z największych atrakcji muzeum są zachowane w doskonałym stanie, precyzyjnie wykonane maszyny i narzędzia. We wnętrzu pomieszczenia mieszkalnego z XIX wieku eksponowane są urządzenia gazowe stosowane w gospodarstwach domowych, m.in.: żelazko i lodówka gazowa, kuchnia węglowo-gazowa, termy i oryginalne piece łazienkowe oraz unikalna maszynka do palenia kawy. Muzeum prezentuje również szereg dokumentów historycznych, które opisują zachodzące zmiany i postęp w dziedzinie gazownictwa.


Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają w sobotę 20 maja 2017 roku
od godziny 18:00 do Muzeum Gazownictwa na terenie centrali Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przy ulicy Kasprzaka 25 w Warszawie. Ostatnie wejście  do Gazowni Warszawskiej zaplanowane jest na godzinę 23:30.

Więcej informacji o wydarzeniu :

http://muzeum.gazownictwa.pl/

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.