Noc Muzeów na Ursynowie

UDOSTĘPNIJ
 •  
 •  
 •  
 •  

Noc Muzeów na Ursynowie.

18 maja, w godz. 19.00-1.00 już po raz siódmy zapraszamy mieszkańców Ursynowa na wiele atrakcji, które przygotowaliśmy w ramach Nocy Muzeów.

O godz. 19.00 do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach sprzed Urzędu Dzielnicy (al. KEN 61, stacja metra IMIELIN) ruszą 2 autobusy, tzw. Ogórki. W trakcie podróży mieszkańcy usłyszą od przewodnika miejskiego wiele ciekawostek o naszej dzielnicy. Na miejscu natomiast – zwiedzą magiczne miejsce, w którym znajdują się auta należące do znanych osób kultury i polityki, niepowtarzalne eksponaty, których wyprodukowano zaledwie kilka sztuk. Są tam samochody zbierane i ratowane w Polsce, doprowadzane do stanu z ich młodości. Nawet 100-letnie auta jeżdżą, a niektóre można zobaczyć w wielu dużych produkcjach filmowych (czołg „Rudy” z „Czterech pancernych i psa” – można do niego wejść, Papamobile z filmów biograficznych o Papieżu Janie Pawle II). Powrót przewidziany jest w godz. 22.30 – 23.00.
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zaczynamy – 9 maja od godz. 11.00 do wyczerpania miejsc pod nr tel. 22 443 71 43 lub mailowo nocmuzeow@ursynow.pl. Zgłaszając się należy podać imię i nazwisko oraz nr telefonu. Liczba miejsc ograniczona! Przyjmiemy łącznie pierwszych 77 chętnych. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę! Jedna osoba może zapisać maksymalnie 2 osoby dorosłe i 2 dzieci.

NA TERENIE RATUSZA ZAPRASZAMY NA:
– zwiedzanie obiektu (w tym salę ślubów) i zdjęcie w fotelu Burmistrza
– gry w planszówki – Stowarzyszenie Avangarda (godz. 19.00 – 24.00) przygotowało mnóstwo gier, spośród których wolontariusze pomogą wybrać najciekawsze i od razu wytłumaczą zasady gry. „Przyjdźcie do Urzędu Dzielnicy Ursynów i rozegrajcie Noc Muzeów po swojemu!”
– wystawę rysunku i malarstwa dzieci oraz młodzieży – podsumowanie dokonań uczestników warsztatów organizowanych przez Pracownię „Pole Widzenia” – jest to zarazem przegląd różnorodnych technik oraz projektów malarskich i rysunkowych.

Ponadto:

 • URSYNOWSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI udostępnia wszystkim chętnym halę „Hawajska” oraz Centrum Tenisa Stołowego (ul. Dereniowa 48, w godzinach 19.00 – 24.00); więcej szczegółów na www.ucsir.pl.
 • BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. J. U. NIEMCEWICZA zaprasza do URSYNOTEKI – MUZEUM (ul. Barwna 8) o godz. 18.00 na spotkanie „Grzegorz Nawrocki – dramaturg z Ursynowa” poświęcone związanemu z dzielnicą dziennikarzowi i dramaturgowi.
 • DZIELNICOWY OŚRODEK KULTURY (ul. Kajakowa 12b, godz. 19.00 – 20.30) zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po trzech wystawach:

– w głównej przestrzeni – wystawa pod tytułem “Widoki”, podsumowująca 30-letnią twórczość Mariusza Pietronia w obszarze fotografii krajobrazowej;
– w galerii „Środek Tkaniny” – wystawa „Malowanie światłem” Bogumiły Klauder-Resler przedstawiająca swoisty pamiętnik miejsc i sytuacji zapisanych na jedwabiu;
– w galerii „Środek Komiksu” – komiksowy debiut na rynku skandynawskim Janusza Ordona – będzie to pierwsza i jedyna szansa zobaczenia albumu „Fantom – zagubione plemię” w języku polskim.

 • CENTRUM EUROPEJSKIE NATOLIN (ul. Nowoursynowska 84, godz. 21.00 – 1.00) tradycyjnie zaprasza na nocne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Natolinie z przewodnikiem. Wejście ostatniej grupy ok. godz. 0.30.
 • PARAFIA ŚW. KATARZYNY W WARSZAWIE (ul. Fosa 17, w godz. 19.00 – 1.00) zaprasza do zwiedzania z przewodnikiem miejskim najstarszej parafii na terenie Warszawy! Przeszło 780 lat historii oznaczonej ważnymi patriotycznymi wydarzeniami potęguje dzisiaj jej wyjątkowy klimat. Od godziny 19.00 goście zobaczą tzw. kościół dolny (katakumby), Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego, zabytkowy teren parafii, gdzie znajduje się m.in. plebania z ok. 1640 roku (nie jest udostępniana do zwiedzania) oraz autentyczną figurę Matki Bożej z Getta Warszawskiego.
 • SALEZJAŃSKI OŚRODEK MISYJNY (ul. Korowodu 20, godz. 21.00 – 1.00).Wystawa misyjna to ponad 3 000 eksponatów! Podczas animacji muzealnej goście zostaną zabrani w podróż dookoła świata. W Ameryce Południowej wyruszą na wyprawę do amazońskiej dżungli. Odkryją indiańskie łuki i naszyjniki z nasion, piór i kości. W sercu Afryki ubiorą kolorową chitengę i poćwiczą noszenie na głowie kosza z liści palmowych. W Azji zobaczą ręcznie wykonane wachlarze i latające lampiony. W programie spotkanie z misjonarzem i wolontariuszami misyjnymi, projekcje filmów z krajów misyjnych, zwiedzanie wystawy misyjnej i egzotyczna przekąska.
 • Do CENTRUM EUROPEJSKIEGO NATOLIN oraz PARAFII ŚW. KATARZYNY dojeżdżać będzie w tę noc autobus bezpłatnej linii specjalnej – amerykański schoolbus. Ruszać on będzie sprzed Ratusza, a na trasie miejski przewodnik opowie ciekawostki o naszej Dzielnicy.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.