Niedziela rodzinna „Polska sprzed stu lat” na wystawie czasowej „W Polsce króla Maciusia”

W pierwszą niedzielę grudnia Muzeum POLIN zaprasza dzieci wraz z opiekunami do zwiedzania wystawy „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” i udziału w towarzyszących jej wydarzeniach. Tego dnia dla gości przygotowano całodniowy program. Udział w wydarzeniach (z wyjątkiem warsztatów rodzinnych) jest w cenie biletu wstępu na wystawę.

„W Polsce króla Maciusia” to niezwykła wystawa adresowana do dzieci i dorosłych, która tworzy przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczania w działaniu. Pretekstem do tego spotkania jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Muzeum przypomina trudy i wyzwania odbudowy państwa oraz niezwykłą postać Janusza Korczaka, pedagoga i społecznika, prekursora praw dziecka. Przede wszystkim jednak zaprasza do zanurzenia się w fantastyczny świat powieści Król Maciuś Pierwszy. Proponuje „małym i dużym dorosłym” pasjonujące spotkanie z małym królem, pełne angażujących zadań i wspólnej zabawy w bajkowej scenografii.

Wydarzenia towarzyszące:
10.00-11.00 ; 13.30-14.30 – AniMaćki na wystawie – to propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o otwartej i swobodnej formule. W podanych godzinach na wystawie „W Polsce króla Maciusia” będzie można spotkać muzealnych animatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po Polsce Króla Maciusia. Dostaniecie dodatkowe wskazówki, zadania, zaproszenie do wspólnej zabawy. Udział w wydarzeniu w cenie biletu na wystawę czasową.

11.00-14.00 – Warsztaty rodzinne w miejscu edukacji rodzinnej, BRAK MIEJSC
Jak wyglądała Polska zaraz po odzyskaniu niepodległości? W co ubierali się ludzie, czym się zajmowali, co ich interesowało? Jak wyglądały ulice i jakimi pojazdami jeżdżono? Przeszłość poznacie na starych fotografiach, po czym sami wcielicie się w rolę fotografów w atelier sprzed 100 lat.

14.30 – 15.30 Opowieści o przedmiotach – wydarzenie teatralne na wystawie – to propozycja aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy – pozasłowna próba ożywienia historycznych przedmiotów na wystawie „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Ukazując możliwe sytuacje związane z historycznymi przedmiotami sprzed 100 lat oraz nasze o nich wyobrażenia, spróbujemy dowiedzieć się jakie skrywają tajemnice, jaką opowieść zechcą nam przedstawić oraz dokąd nas zaprowadzą. Wyobraźnia aktorów pantomimy i widzów oraz ich wrażliwość to najlepszy drogowskaz w naszych poszukiwaniach. Udział w wydarzeniu w cenie biletu na wystawę czasową.

Warszawskie Centrum Pantomimy to przestrzeń prawdziwego rozwoju Sztuki Pantomimy: Fundacja, Teatr, całoroczne Studio Pantomimy, spektakle realizowane przez międzynarodowych twórców tej sztuki czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbywający w Teatrze Dramatycznym, to jedynie część aktywności Centrum.

2 grudnia 2018, w godz 10.00-20.00
Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” będzie otwarta w godzinach 10.00-20.00.
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł

Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.